Kapat
En İyi Android Launcher Uygulamaları 2020
Android 0

En İyi Android Launcher Uygulamaları 2020

Pek çok kişiselleştirme ve özelleştirmeye izin veren Android işletim sisteminde kullanıcıların tercih edebilecekleri uygulamalardan bir tanesi de başlatıcı uygulamaları oluyor. Bir dönem oldukça popüler olan ve pek çok kişinin tercih ettiği başlatıcılar günümüzde eski popülerliğini yitirse de hala kullanılmaya devam ediyor. İşte telefonunun klasik görüntüsünden kurtulmak isteyenler için en iyi Android launcher uygulamaları!

Akıllı telefon dünyasının en önemli iki işletim sisteminden bir tanesi herkesin de yakından tanıdığı Android olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın iOS işletim sistemi ile kıyasıya rekabet içerisinde olan Android’in rakibinden bir adım öne çıktığı artılarından bir tanesi de kişiselleştirilebilir olması oluyor. Kullanıcılara özgür bir alan sunan ve dilediklerince özelleştirmeler yapmasına imkan tanıyan Android, pek çok kez bu yönüyle övgülerin odağında yer alıyor.

Android’in sunduğu kişiselleştirme avantajlarından bir tanesi de 3. Parti uygulamaları kullanarak arayüzü değiştirmek oluyor. Bir dönem Android dünyası için fazlasıyla popüler olan başlatıcılar, gelişen Android işletim sistemi ile zaman içerisinde popülerliğini koruyamamış olsalar da hala pek çok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Özellikle eski bir Android cihaza sahipseniz bu uygulamalar sayesinde yıllardır görmekten sıkıldığınız telefonunuzu bir nebze de olsa değiştirme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

En İyi Android Launcher Uygulamaları

  • Apus Launcher
  • CM Launcher
  • Go Launcher EX

Apus Launcher

Uygulamayı yüklediğiniz andan itibaren telefonunuza yüklemiş olduğunuz tüm uygulamaları ana ekranda kategorilendiren Apus Launcher, en popüler başlatıcılar arasında kendisine orta sıralardan yer buluyor. Uygulamanın yaptığı düzenlemeleri beğenmemeniz halinde kendiniz de özelleştirme yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra başlatıcı içerisinden diğer kullanıcıların sık tercih ettiği uygulamaları da görebiliyorsunuz. Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise Boost modu ile batarya ömrünüzü iyileştiriyor olması.

CM Launcher

Play Store’un popüler launcher uygulamalarından CM Launcher, beraberinde getirdiği pek çok özelleştirme seçeneği ile telefonunuzu dilediğinizce kişiselleştirmenize olanak sağlıyor. Basit ve sade arayüzü ile karışıklığa mahal vermeyen uygulama hem kolay hem de hızlı olması ile öne çıkıyor. Basitliğin ve sadeliğin beraberinde getirdiği avantajlardan bir tanesi de kaynak tüketimi noktasındaki iyileştirmeler oluyor. CM Launcher uygulamasını kullanan kişilerin şikayet ettiği konulardan bir tanesi ise Cheetah Mobile uygulamalarının pil tüketimini olumsuz etkilediği oluyor.

Go Launcher EX

Yine oldukça popüler bir başlatıcı olan Go Launcher EX, içerisinde 10 binden fazla temayı ve 25’i aşkın efekti barındırıyor. Sunduğu özellikler ile rakiplerinin önüne geçmeyi başaran uygulamada, ana ekranı 10 satıra bölme, durum çubuğunu gizleme ve font, simge boyutlarını değiştirme gibi pek çok seçenek bulunuyor. Go Launcher EX’in olumsuz yönleri ise uygulamanın ücretsiz olmasının beraberinde getirdiği reklamlar ve bu reklamların gösterilme sıklığı oluyor. Aynı zamanda yapımcı diğer uygulamalarını da yine başlatıcı içerisinden tanıtmaya devam ediyor.

En iyi Android launcher uygulamaları listemizin burada sonuna geldik, sizin de deneyimlediğiniz ve memnun kaldığınız başlatıcılar varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir