Kapat
Apple Mask ile İlgili Tüm Detaylar Ortaya Çıktı!
Haberler 0

Apple Mask ile İlgili Tüm Detaylar Ortaya Çıktı!

Apple Mask ile ilgili tüm detaylar ortaya çıktı! Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Apple, bu kez elektronik bir ürün yerine içerisinde bulunduğumuz dönemde pek çok insana fayda sağlayacak bir ürün ile karşımıza çıktı. Bir süredir teknoloji basınında yer alan Apple yüz maskesi çıkarıyor yönündeki iddialar bugün Unbox Therapy isimli YouTube kanalında ortaya çıkan bir video ile kesinleşmiş oldu. Popüler teknoloji şirketinin geliştirmiş olduğu maskeye dair tüm detaylar bu video ile netleşirken bir teknoloji şirketinin yüz maskesi üretmesi ise dikkatleri üzerine topladı.

2020 yılı COVID-19 salgını ile birlikte gelirken dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de bu hastalıktan birçok kişi etkilendi. 25 Eylül itibariyle dünya genelinde toplam vaka sayısı 32 milyonu geçerken iyileşen sayısı 22,3 milyon, vefat sayısı ise 984 bin olarak kayıtlara geçti. Ülkemizde ise vaka sayısı 310 bine ulaşırken iyileşen sayısı 272 bin, ölüm sayısı ise 7 bin 785 olarak açıklandı. Her geçen gün daha fazla kişiye bulaşan virüs döneminde en çok satılan ürünlerden bazıları ise maske, kolonya ve dezenfektan oldu.

Bu süreçte dünyanın çeşitli ülkelerinde maske yardımında bulunan Apple, şimdi ise fiziksel mağazalarında çalışan personellerini korumak adına Apple Mask adını verdiği yüz maskesi üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Son kullanıcıyla şimdilik buluşmayacak olan bu maskeler, yalnızca markanın fiziksel mağazalarında çalışan personellere dağıtılmak üzere tasarlandı. Maskelerin çalışanlara dağıtılması ile birlikte bir kutu açılışı videosunun YouTube’da yer alması da gecikmedi. Popüler kutu açma kanalı Unbox Therapy’de yayınlanan bir video ile birlikte Apple’ın yeni yüz maskesine ilişkin detaylar da kesinleşmiş oldu.

Apple Mask ile İlgili Tüm Detaylar Ortaya Çıktı!

Apple’ın personellerine dağıtmak üzere hazırladığı maskeler, şirketin mühendislik ve endüstriyel tasarım birimi tarafından hazırlanırken üç parçalı yüksek kalite kumaştan imal ediliyor. Koruyuculukları itibariyle maskeler çeşitlere ayrılırken Apple Mask, N95 maskeler gibi herhangi bir sertifika ile karşımıza çıkmasa da yapılan testler maskenin ağızdan çıkan partikülleri dışarı yaymadığı sonucunu ortaya koyuyor. Bu da Apple Mask’ın görevini başarıyla yerine getirdiğini gösteriyor.

Kutulanmış halde çalışanlara ulaştırılan maskeler, personellerin sağlığını korumak için özenle paketleniyor. Bir kutu içerisinde 5 adet maske yer alırken kutu içerisinden bir de daha rahat ayar yapılmasını sağlayan aparat çıkıyor. Bu sayede uzun kullanımda maskenin vereceği rahatsızlığı en aza indirmeyi hedefleyen şirket, maskelerin 5 defaya kadar da yıkanabileceğini söylüyor.

 Kutu içerisindeki her maske ayrı ayrı paketlenmiş bir şekilde karşımıza çıkarken maskeyi açtıktan sonraki tasarım ise oldukça şık ve kullanışlı görünüyor. Maskenin alt ve üst kısmındaki fazlalıklar tele ihtiyaç duymadan dışarıdan gelecek havayı engellemenizi sağlarken bu durum maskenin vereceği rahatsızlığın da önüne geçmiş oluyor. Aynı zamanda özel olarak düşünülen bu fazlalıkların konuşma esnasında maskenin aşağı düşmesinin de önüne geçebileceğini söyleyebiliriz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir