Kapat
PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!
Haberler 0

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı! Oyuncuların en çok tercih ettiği ve bilgisayarların oyun konusundaki en büyük rakibi olan PlayStation’ın üreticisi Sony, yeni oyun konsolu ile ilgili bilgileri paylaştı. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ancak fiyatı ve çıkış tarihi açıklanmayan yeni PlayStation’un merakla beklenen detayları bugün açıklandı. Sony’nin ve PlayStation’un en büyük rakibi olan Microsoft’un Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatlarını açıklaması üzerine harekete geçen markanın duyurduğu fiyatlar büyük ilgi çekecek gibi görünüyor.

Oyun dünyasının önemli unsurlarından oyun konsolu piyasasının iki önemli isminden art arda yapılan fiyat açıklamaları rekabetin fitilini ateşledi. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen canlı yayın ile duyurulan PlayStation 5 fiyatları kullanıcıların uzun süredir devam eden merakına cevap niteliği taşırken açıklanan fiyatlarsa büyük ilgi uyandırdı. İşte Sony tarafından açıklanan PlayStation 5 fiyatları!

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Lider oyun konsolu üreticisi Sony, dün gerçekleştirilen canlı yayında PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition modellerinin fiyatlarını açıkladı. Kullanıcıların merakla beklediği PlayStation 5 modelinin fiyatı 499,99 Euro olarak açıklanırken CD girişine sahip olmayan PlayStation 5 Digital Edition’un fiyatı ise 100 Euro daha ucuz olacak şekilde 399,99 Euro olarak duyuruldu. Bu fiyatlara ülkemizdeki vergiler dahil edilmezken gerçekleştirilen canlı yayında konsolun çıkış tarihine ilişkin açıklamalara da yer verildi.

Sony tarafından yapılan açıklamada PlayStation 5’in 19 Kasım’da kullanıcılarla buluşacağı açıklanırken Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore ülkelerindeki vatandaşların bu tarihten 7 gün önce yani 12 Kasım’da PlayStation 5’i satın alabilecekleri duyuruldu. Bu listede yer almayan diğer ülkeler gibi Türkiye’deki kişilerin de 19 Kasım’da Sony’nin yeni oyun konsolunu satın alabileceklerini belirtelim.

PlayStation 5 ile Tanıtılan Aksesuarlar

PlayStation 5 ile birlikte yeni oyun konsolu için pek çok aksesuar da tanıtılan ürünler arasındaydı. DualSense oyun kolu, 1080p HD Kamera, DualSense şarj istasyonu, uzaktan kumanda ve 3D ses teknolojisini destekleyen Pulse 3D kablosuz kulaklık gerçekleştirilen canlı yayında tanıtılan aksesuarlardı.

Sony’nin PlayStation 5 için tanıtmış olduğu en önemli aksesuarların başında gelen DualSense oyun kolu eski modele göre pek çok gelişime ve değişime şahit olurken yalnızca 10 dolarlık bir fiyat artışı ile kullanıcılara sunuldu. DualSense oyun kolunun yanı sıra her iki oyun kolunu da aynı anda şarj etmenizi sağlayan DualSense şarj istasyonunun fiyatı ise 29,99 dolar olarak açıklandı. Oyuncuların 3D ses teknolojisi ile oyun oynayabilmesini sağlayan düşük gecikme özelliğine sahip Pulse 3D kablosuz kulaklığın fiyatı 99,99 dolar, PlayStation 5’inizi adeta bir akıllı televizyon gibi kullanmanızı sağlayan uzaktan kumandanın fiyatı ise 99,99 dolar olarak duyuruldu.

Özellikle yayıncıları ilgilendiren ve oyun yayınları esnasında kendi görüntülerini kolayca izleyicilere aktarmanıza yarayan iki adet 1080p çözünürlüğünde lens barındıran HD Kameranın fiyatı ise 59,99 dolar olarak açıklandı. Sony’nin PlayStation 5 için duyurmuş olduğu tüm aksesuarları satın almak isteyen bir kişinin 290 dolar ödemesi gerekirken Microsoft’un yeni tanıtmış olduğu Xbox Series S oyun konsolunun 299 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu hatırlatalım. Peki siz yeni PlayStation modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir