Kapat
Instagram'da Gizli Profillere Bakabileceğiniz Postegro İncelemesi
Uygulama Çözümleri 0

Instagram’da Gizli Profillere Bakabileceğiniz Postegro İncelemesi

Son dönemde milyonlarca aktif kullanıcıya sahip Instagram’da gizli profilleri görüntülemenizi sağlayan bir uygulama popüler oldu. Postegro isimli uygulamanın beraberinde sunduğu özellikler kısa sürede yaygınlaşmasını sağlarken onbinlerce hatta yüzbinlerce kullanıcı bu uygulamayı deneyimlemek için yükledi. Biz de karşıdaki kişiye yakalanmadan gizli profillere girmenizi sağlayan Postegro isimli uygulamayı sizler için inceledik, işte karşınızda Postegro incelemesi!

Postegro İncelemesi

Postegro Nedir?

Postegro, Instagram’da gizli profile sahip kullanıcıların paylaştığı içerikleri görmenizi sağlayan bir servistir. Postegro kullanarak gizli profillerin hesabını görebilir, paylaştığı hikayeleri görüntüleyebilir, paylaştığı fotoğrafları indirebilir, profilinizi kimlerin takip ettiğini görebilir, hayalet takipçilerinizi izleyebilir, resim ve videoları indirebilirsiniz. Postegro uygulamasını Play Store’dan indirebilir ya da internet sitesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Postegro İncelemesi: Nasıl Çalışıyor?

Pek çok gizli profili görüntüleyebileceğiniz Postegro uygulamasının çalışma mantığı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bu konuda farklı iddialar bulunsa da en güçlü iki iddia uygulamanın havuz mantığıyla çalıştığı ve bir açıktan faydalandığıdır. Bu iki iddia arasından en güçlü olanı Instagram’ın da bu konuya bir müdahalede bulunmaması nedeniyle havuz mantığıyla çalıştığıdır. Postegro kullanan kişilerin Instagram hesapları takip altına alınmakta, Postegro’yu kullanan kişilerin takip ettiği kişiler diğer Postegro kullanıcıları tarafından görüntülenebilmektedir. Bu nedenle Postegro kullanıcısı olmayan bir kişinin hesabını izinsiz gözetlemelerden gizlemesinin bir yolu yoktur.

Son derece akıllıca hazırlanan bu uygulamanın Play Store’da daha önce 1 milyondan fazla indirmeye ulaşmış ve yoğun bir ilgiyle karşılanmış olması daha fazla profilin uygulama içerisinden görüntülenebilmesine de olanak sağlamıştır. Bir dönem Play Store’dan kaldırılan uygulama tekrar yüklenmiş olacak ki uygulamanın resmi internet sitesinde uygulamayı marketten indirebileceğiniz bir link de mevcut. Postegro, uygulamanın devamlılığı için sahte hesap ile uygulamaya giriş yapmak isteyenleri engellemek için en az 50 takipçi şartı da getirmiş durumda. Bu engelleme ile birlikte yeni bir hesap açarak güvenli bir şekilde uygulamaya giriş yapmanın da önüne geçilmiş.

Postegro Nasıl Kullanılır?

Postegro, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlere indirilebilirken diğer bir yandan ise internet sitesi üzerinden tarayıcı ile kullanılabiliyor. Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda sizi dört butondan oluşan basit bir ekran karşılıyor. Gizli profilleri görüntüleyebileceğiniz, hikayeleri görüntüleyebileceğiniz, hesabınızı ziyaret edenleri görebileceğiniz üç seçeneğin yanı sıra mağazaya giderek ekstra özelliklerden de ücretli olarak faydalanabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak sınırlı sayıda işlem gerçekleştirebileceğiniz için ücret ödemek istemiyorsanız haklarınızı dikkatli kullanmanızı tavsiye ederiz.

Postegro İncelemesi: Güvenli Mi?

Kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Postegro güvenilir mi? Sorusu oluyor. Postegro, havuz mantığıyla çalışan bir uygulama olmasından dolayı kendisini kullanan tüm kullanıcıların verilerini topluyor. Üstelik bununla da sınırlı kalmayan uygulama sizin takip ettiğiniz hesaplara ait verileri de bünyesinde barındırıyor. Büyük bir veri trafiğinin gerçekleştiği uygulamada işler pek de güvenli değil gibi görünüyor. Bunun en büyük göstergelerinden bir tanesi de Google’ın uygulamayı Play Store’dan kaldırması oluyor. Diğer bir yandan Postegro’yu kullanmanın ne kadar etik olduğu da son derece tartışılabilir konular arasında yer alıyor. Karşıdaki kişinin izin vermeden sizin onun paylaştığı içerikleri takip etmenin pek de doğru olmadığını söylesek yanlış olmaz sanırım.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir