Kapat
Düzenli Bir Hayat İsteyenlere En İyi Not Tutma Uygulamaları
Uygulama Çözümleri 0

Düzenli Bir Hayat İsteyenlere En İyi Not Tutma Uygulamaları

Geçmişten günümüzde uzun süredir hayatımızda olan pek çok alışkanlığın evimizdeki dizüstü bilgisayarlara ya da akıllı telefonlarımıza girecek kadar kolaylaştığına canlı olarak şahit olduk. Zaman içerisinde tüm bunlar yaşanırken değişimden nasibini alan alışkanlıklarımızdan bir tanesi de şüphesiz not almak oldu. Bir kâğıt ve kalemle başlayan not alma alışkanlığı yerini zamanla akıllı telefon uygulamalarına bıraktı. İşte düzenli bir hayat isteyenlere en iyi not tutma uygulamaları!

Başta iş hayatımız olmak üzere yaşantımızın pek çok noktasında ihtiyaç duyduğumuz eskiden gelen not tutma alışkanlığı artık dijitalleşen dünya ile birlikte değişime uğruyor. Akıllı telefonların ortaya çıkışından bu yana değişmeye başlayan bu alışkanlık artık çok daha işlevsel dokunmatik telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte neredeyse tam anlamıyla bizleri terk ediyor. Hal böyle olunca insanlar da artık kâğıt, kalem ve not defteriyle uğraşmak yerine birkaç kaydırma hareketiyle ulaşabildikleri uygulamaları tercih etmeye başlıyor.

Akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda aklınıza gelebilecek neredeyse her elektronik cihazda kullanılabilen not tutma uygulamalarını markette kolayca bulmak mümkün oluyor. Android ya da iOS fark etmeksizin uygulama marketine göz atan neredeyse herkes ihtiyacına uygun bir uygulama bulabiliyor. Biz ise en iyi not tutma uygulamaları rehberimiz ile birlikte hepsini deneyimlemenize gerek kalmadan ihtiyacınıza yönelik en doğru seçimi yapmanıza yardımcı oluyoruz. Hazırsanız başlıyoruz!

En İyi Not Tutma Uygulamaları

En İyi Not Tutma Uygulamaları: Google Keep

Listemizin ilk sırasında biz editörlerin de sıkça kullandığı Google Keep uygulaması bulunuyor. Adından da anlaşılabileceği üzere Google tarafından geliştirilen ve internet ortamında çalışan not tutma uygulamasının Android ve iOS uygulamaları da bulunuyor. Bu sayede Google Keep’in mobil uygulamasını telefonunuza indirerek ihtiyaç duyduğunuz her an kullanmanız mümkün hale geliyor. Sade yapısının yanı sıra renkli tasarımı ile sizi sıkmayan uygulamanın pek çok fonksiyonu da bulunuyor. Her nota farklı renk verme, hatırlatıcı ekleme, önemli notları yukarı sabitleme ve notların içerisine multimedya ekleyebilme özellikleri uygulamanın öne çıkan fonksiyonları arasında yer alıyor. Google Keep içerisinde arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz notları e-posta ile gönderebileceğiniz bir özellik de yer alıyor.

Apple Notes

Apple kullanıcılarının bildiği ve yakından tanıdığı Notes uygulaması ismi ve tasarımıyla ilk bakışta oldukça sade bir uygulama olduğunu kullanıcılara yansıtmayı başarıyor. Apple’ın geliştirmiş olduğu Notes uygulaması markanın bünyesinde satışa sunulan iPhone, iPad, ve MacBook gibi pek çok cihazda yüklü olarak geliyor. Bu uygulamanın en büyük avantajı ise Apple’ın dikkat çeken avantajlarından bir tanesi olan ekosistem yapısını en iyi şekilde devam ettirmesi oluyor. Eğer siz de bu ekosistemin bir parçasıysanız notlarınız tüm Apple cihazlarla eşitleniyor ve nerede olursanız olun notlarınıza erişiminiz kaybolmuyor. Apple Notes rakiplerine kıyasla işlevsellik noktasında bir adım geride kalsa da sadeliği ile Apple kullanıcılarının severek kullandığı bir uygulama olmayı başarıyor.

En İyi Not Tutma Uygulamaları: Evernote

En iyi not tutma uygulamaları araştırmasına giren ya da girmeyen, neredeyse herkesin en az bir kez deneyimlediği Evernote uygulaması en popüler not tutma uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İnternet sitesinin yanı sıra mobil ya da masaüstü uygulamalar ile kullanabildiğiniz Evernote, neredeyse her platformda çalışabilmesiyle büyük bir kullanıcı kitlesini de elinde bulundurmayı başarıyor. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı seçeneğin sunulduğu uygulamada not alma noktasında pek çok multimedya desteği de kullanıcılara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Bu sayede notlarınızda önemli noktaları kalın ya da eğik işaretlemeniz, fotoğraf ve videolar ile desteklemeniz mümkün hale geliyor.

OneNote

Microsoft ve Windows hayranlarının en sevdiği not tutma uygulamaları arasında yer alan OneNote, sunduğu farklı özellikler ile rakiplerinden ayrılmayı hedefliyor. Yeni şeylerin denendiği uygulamada en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi ise kullanıcıların çizim yaparak not tutabilmesi oluyor. Düzenli Windows kullanıcılarının gönül rahatlığıyla tercih edebileceği OneNote uygulamasının bir Microsoft yapımı olması nedeniyle rakiplerinin aksine Windows Phone uygulaması da bulunuyor. Belki de listemizin en geniş platform desteğine sahip olan OneNote uygulamasını Android ya da iOS desteği de bulunuyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir