Kapat
Android Auto Tüm Cihazlara Kablosuz Bağlantı Getiriyor!
Haberler 0

Android Auto Tüm Cihazlara Kablosuz Bağlantı Getiriyor!

Teknoloji devi Google, Android Auto için resmi destek sunulan sayfasını güncelledi. Bu güncelleme ise beraberinde kullanıcılara büyük bir müjde getirdi. Bu müjde ile Android 11 ile çalışacak 5GHz Wi-Fi destekli herhangi bir akıllı cihazın, bundan sonra kablosuz olarak Android Auto bağlantısı kurabilecek olmasıdır. Google’ın yapmış olduğu açıklamalar, bu özelliğin Android 11’de etkileyici bir deneyim sunacağın gösteriyor.

Özellikle son dönemlerde popülaritesi hayli artan Android Auto, sahip olduğunuz otomobilin multimedya sisteminde bulunuyor ise akıllı telefonunuzu bağlayarak çok daha iyi bir deneyim yaşama şansına sahip olabilirsiniz.

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, Android Auto’da telefonları ile araçlarının multimedya sistemlerini kablo kullanarak aktif hale getiriyor. Gelişmelere bakılır ise bu durum, Android 11 ile beraber değişecek.

Google, Android Auto’yu kablosuz olarak ta çalışacak şekilde tasarlamış fakat şu an için yalnızca bazı Samsung Galaxy ve Google’ın Pixel’leri kablosuz bağlantı sunabilmekte. Bu durum, kullanıcılar için önemli sorun teşkil ettiğinden Google bu sorunu ortadan kaldırmaya karar verdi. Android 11’i güncelleme olarak alacak 5 GHz Wifi destekli tüm akıllı telefonlar, Android Auto ile kablosuz bağlantı kurabilecekler.

Bu zamana kadar hangi telefon modellerinin Android Auto’da kablosuz olarak bağlantı kurabileceği, Android Auto’nun resmi destek sayfasında belirtilmiş ve bu sayfada yapılan son güncelleme ile Android11 ile çalışan 5 GHz WiFi destekli herhangi telefonun Android Auro bağlantısın kablosuz olarak gerçekleştirebileceğiniz gözler önüne seriyor.

Android Auto Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google’ın akıllı telefon ekranının, daha basitleştirilmiş bir versiyonunu dâhili eğlence- bilgi ekranına yansıtan araç içi arayüzü olan Android Auto, akıllı telefonların popüler ve hayati işlevlerinin kullanılmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Android Auto’nun kurulumu ve kullanımı hayli kolaydır. Kurulumu tamamlayabilmek için; aracınızın ve parkın içerisinde çalıştığından emin olunuz. Telefonunuzun ekran kilidini açarak, telefonuz ile aracınızın Bluetooth’unu eşleştiriniz.

Gerekli uygulamaların başında gelen Google Haritaları etkinleştiriniz. Güvenlik hatırlatıcısını gözden geçiriniz ve Android Auto için bildirimleri açınız. Tüm adımlar işte bu kadar. Devre dışı bırakana kadar, telefonunuzu aracınıza her taktığınızda Android Auto otomatik olarak devreye girer.

Android Auto’nun 2019 yılındaki güncellemesi, daha önce barebones sistemi olduğu düşünülen yeni bir arayüz ile yeni özellikler getirdi. Ekranın altında yer alan başlatıcı çubuğu yerine, güncellenmiş arayüz, telefonun kendine çok benzeyen bir uygulama çekmecesine sahiptir. Ana ekranın yerini daha önceki sürümlerden alan yeni bir açılış ekranı var ve sistem akıllıdır ve navigasyon yazılımınız olarak Google Maps kullanılıp kullanılmadığını anımsayacaktır.

Uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzda yaptığınız gibi simgeye dokunmanız yeterlidir. Sistemdeki pek çok işlev sesiniz ile kontrol edilebilir fakat uygulama simgeleri ile menüleri açıkça etiketlenmiş ve okunması kolaydır. Gün geçtikçe daha çok üretici araçlarının kabiliyetini içiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir