Kapat
En İyi iPhone Hızlı Şarj Cihazları ile Artık Beklemeye Yer Yok!
iOS 0

En İyi iPhone Hızlı Şarj Cihazları ile Artık Beklemeye Yer Yok!

Evde, dışarıda, kafede ya da işyerinde aklınıza gelebilecek her yerde bir an dahi olsun yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonumuzun şarjının kısa sürede tükenmesi çoğu zaman can sıkıcı bir durum olmuştur. Bazı üreticiler bu duruma yüksek batarya kapasiteleri ile çözüm bulmayı denerken bazıları ise şarj olma sürelerini kısaltma yoluna gitmişlerdir. Ancak bazıları vardır ki bu iki yöntemi de bir arada kullanarak en iyisini ortaya koymuşlardır. İşte akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj etmenize yarayacak en iyi iPhone hızlı şarj cihazları!

iPhone’umu Nasıl Daha Hızlı Şarj Edebilirim?

Bu sorunun pek çok iPhone kullanıcısının aklının bir köşesinde yer ettiğine eminiz. İşte iPhone’umu nasıl daha hızlı şarj edebilirim sorusuna cevap bulmak için ihtiyacınız olanlar:

 • Apple 18W, 29W, 30W, 61W, 87W ya da 96W USB-C şarj adaptörü
 • USB Güç Dağıtımını (USB-PD) destekleyen USB-C şarj adaptörü
 • Bir ucu USB-C bir ucu Lightning girişine sahip şarj kablosu

Sorularınıza yanıt bulmak için yalnızca kablolu seçeneklere odaklandık çünkü konu eğer hızlı şarj ise bunu en iyi şekilde yerine getirmenin yolu kablolu şarjdan geçer. Kablosuz şarj özelliği her ne kadar pratiklik ve yenilik anlamında başarılı olsa da iş tekniğe geldiğinde her şey göründüğü kadar iyi olmayabilir. İşte bu yüzden akıllı telefonunu en hızlı şekilde şarj etmek isteyenler her zaman kablolu şarjı tercih eder.

En İyi iPhone Hızlı Şarj Cihazları

Anker PowerPort PD2

 • Bağlantı Noktaları: 1x USB-C, 1x USB-A
 • Güç: 30W (USB-C PD / 12W USB-A PowerIQ’da 18W)
 • Katlanabilir Fiş ile Seyahate Uygun
 • Kablo dahil değil

Eskiyen tek girişli modellerin yerini yavaş yavaş çift çıkışa sahip ürünlere bırakması ile teknolojinin gelişimiyle birlikte değişen ürün gruplarından bir tanesi de şarj cihazları olmuştur. Akıllı saat, akıllı bileklik ya da TWS kulaklık gibi aynı anda birden fazla teknolojik cihaz kullanan kişiler şarj ihtiyaçları olduğunda tek çıkışlı şarj aletlerinden şikayetçi olmuş olsalar gerek ki günümüzde birden fazla çıkışa sahip şarj adaptörleri de oldukça yaygınlaşmış durumda. Bu modeller normal şarj cihazlarına kıyasla biraz daha ağır olsalar da aynı anda birkaç adaptör taşımaktan daha mantıklı oldukları aşikâr. Üstelik katlanabilir şarj başlıkları seyahate de son derece uygun.

Belkin Boost Charge 27W

 • Bağlantı Noktaları: 1x USB-C, 1x USB-A
 • Güç: 27W (tek) / 12W (çift mod)
 • Kablo dahil değil

Apple’ın iPhone modelleri için geliştirilen ve en iyi iPhone hızlı şarj cihazları arasında yer alan bu model akıllı telefonunuz için adeta biçilmiş kaftan. 27 watt güç üretebilen ve USB-C ve USB-A üzere her iki tip giriş ise Belkin Boost Charge’nin öne çıkan özellikleri. Ancak bu ürünün en önemli olduğu nokta ise iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini 30 dakikada %50’ye kadar şarj edebilmesi. Şaşırdınız değil mi?

Aukey Focus Duo 30W

 • Bağlantı Noktaları: 1x USB-C, 1x USB-A
 • Güç: 30W (tek) / 18W (çift mod)
 • Katlanabilir Fiş ile Seyahate Hazır
 • Kablo dahil değil

Sıra konu güç ürünleri olduğunda en dikkat çeken markalardan bir tanesi olan Aukey’in 30W güç üretebilen Focus Duo ürününde. Anker’den daha kompakt yapıda olan ve çift çıkışa sahip olan bu model ile iPhone’ununuzu 18W ile, iPad ya da MacBook’unuzu ise 30W ile şarj edebilirsiniz. Eğer standart bağlantı tipi olan USB-A portunu kullanmak isterseniz bu değerin 12W ile sınırlandırılacağını hatırlatalım.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir