Kapat
Birbirinden Farklı En İyi Apple Watch Uygulamaları
iOS 0

Birbirinden Farklı En İyi Apple Watch Uygulamaları

Son yıllarda giyilebilir ürünlerine hayatımıza sokmuş olduğu akıllı saatler, kısa süre içerisinde klasik saatlerin yerini alarak ayrılmaz bir parçamız haline geldi. Akıllı telefonlar ile birlikte çalışan bu saatler arama, mesajlaşma gibi fonksiyonları yönetebilirken müzik kontrolü gibi işlevlerin de kontrol edilebilmesini sağladı. Hal böyle olunca bu saatlerin eksik kalan noktalarını ise uygulamalar tamamladı, biz de birbirinden farklı en iyi Apple Watch uygulamaları ile saatinizi şenlendirmeye geldik.

Akıllı telefonlardan sonra çeşitli uygulamaları yüklediğimiz cihazlarımızın arasında akıllı saatler de dahil olmayı başardı. Apple Watch tarafında App Store üzerinden bu uygulamalar yüklenirken binlerce seçenek arasından ihtiyacınız olanı bulmak ise hayli zor. Bu yazımızda yer alan çeşit çeşit uygulama ile akıllı saatinize hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

En İyi Apple Watch Uygulamaları: Koşu

Her akıllı saatin vazgeçilmezi olan spor takibi uygulamaları tahmin edebileceğiniz üzere Apple Watch’da da karşımıza çıkıyor. Apple bu konuda zaten bir uygulamaya sahip olsa da bazı kişiler çok daha detaylı bilgilerin yer aldığı farklı uygulamalara yönelmeyi tercih edebiliyor. Bu durumda ise devreye Strave uygulaması giriyor. Özellikle bisiklet konusunda ciddi geliştirmelere sahip uygulamanın pek çok özelliği bulunuyor. Topluluk sekmesi ile başka kişilerle kıyaslama yapabildiğiniz uygulama Apple Watch’ın en güçlü spor takibi uygulamalarından bir tanesi gibi görünüyor.

En İyi Fitness Uygulamaları

Akıllı saatlerde en çok kullanılan fonksiyonlardan bir tanesi de fitness uygulamalarıdır. Spor takibi ile öne çıkan akıllı saatlerin içerisinde hazır bulunan uygulamaların yeterli gelmediği durumlarda alternatifler tercih edilebilmektedir. Bu alternatif uygulamalar arasından en çok beğenilenlerden bir tanesi de Misfit uygulamasıdır. Apple Watch için tasarlanan bu uygulama ile spor takibinizi yapabilir ve motivasyon mesajları ile her an hedefinize ulaşmak için uğraşabilirsiniz. Misfit uygulamasını akıllı saatinize yüklemek içinse uygulama marketinizden yararlanabilirsiniz.

En İyi Uyku Takibi Uygulamaları

Neredeyse tüm spor aktivitelerinin takibini yapabileceğiniz akıllı saatinizde herhangi bir uyku takibi uygulamasına yer verilmemiş olması büyük hayal kırıklığına neden oldu. Bu durumu düzeltmek isteyen geliştiriciler ise Apple Watch için çeşitli uyku takibi yapabileceğiniz uygulamaları hayata geçirdi. Uykunuzu takip edebileceğiniz bu uygulamalar ile aklınıza gelebilecek tüm uyku verilerini almanıza ve bunları takip ederek daha iyi bir uykuya nasıl sahip olabilmenize olanak sağlandı. Uyuma alışkanlıklarınızı da görüntüleyebilen Sleep Watch by Bodymatter uygulaması sayesinde ihtiyacınız olan her şey bir arada toplandı. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise 3 dolar değerindeki fiyat etiketi oldu.

En İyi Apple Watch Uygulamaları: Sağlık

Akıllı saatlerin ilgi odağındaki bir diğer uygulamalar ise sağlık konusu oldu. Genellikle kronik hastalığa sahip kişilerin tercih ettiği sağlık uygulamaları kimi zaman sağlıklı kişilerin durumunu kontrol etmek için kullanılırken herkes için büyük önem taşımaya başladı. Kronik rahatsızlığa sahip ve düzenli olarak ilaç alması gereken kişilerin tercih ettiği Round Health uygulaması sunduğu detaylı veriler ile daha sağlıklı bir adım atmanız için tasarlandı. Ücretsiz olarak sunulan uygulamayı kullanmak içinse sadece uygulama marketine uğramanız yeterli.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir