Kapat
Dropbox Password Duyuruldu: Artık Şifrelerinizi Unutmaya Son!
Haberler 0

Dropbox Password Duyuruldu: Artık Şifrelerinizi Unutmaya Son!

En büyük dosya depolama servislerinden bir tanesi olan Dropbox, kullanıcıların şifrelerini saklayabileceği yeni uygulamasını duyurdu. Dropbox Password ismiyle tanıtılan uygulama sunduğu gelişmiş güvenlik önlemleri ile parolalarınızı en iyi şekilde saklamanın yanı sıra aynı zamanda güçlü şifreler oluşturabilme avantajına da sahip. Şifre depolama kategorisinin yeni lideri olabilecek bu uygulamanın detayları ise oldukça ilgi çekici.

İşte Karşınızda Dropbox Password!

Uzun yıllardır veri depolama sektöründe hizmet veren ve bu doğrultuda nam salan, pek çok kişinin de bildiği Dropbox şimdi de yeni bir sektöre adım attı. Yıllardır var olan ve söylentilerin hedefinde olan şifre depolama uygulamalarından bir tane geliştirmeye karar veren şirket yeni uygulamasının beta sürümünü duyurdu. Akılda kalıcı ismi ve dikkat çekici özellikleri ile uygulamanın sektöre yeni bir soluk getirmesi ise hiç de zor değil.

Android cihazlar için sunulan uygulama marketi Google Play Store’da beta sürümü ile listelenen uygulama şimdiden kullanılabilir. Dropbox Password’un öne çıkan özelliklerinden bir tanesi ise sakladığı şifreler ile ilgili internet sitelerinde otomatik giriş yapabilmesi. Henüz bir şifreye karar veremeyen kişiler içinse uygulamanın içerisinde güvenli şifre oluşturabileceğiniz bir alan mevcut. Bu sayede kötü amaçlı kişilerin hesaplarınıza erişmesi artık çok daha zor.

Şifre saklama uygulamalarının hedefte olduğu veri gizliliği konusunda Dropbox’un harika bir fikri var. Şirket sıfır bilgi şifreleme teknolojisini kullandığı Password uygulaması sayesinde tüm kullanıcıların verilerinin güvende olduğundan fazlasıyla emin. Veri sağlayıcıların bile değerlere ulaşamadığı bu teknolojinin altında yatan vizyon ise oldukça etkileyici. Uygulamayı kullanabilmek için mevcut Dropbox hesabınız ile giriş yapıp yapamayacağınız konusunda herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Dropbox kullanıcıların güvenliğine oldukça önem veriyor ve bu hususta elinden gelen tüm önlemleri en iyi şekilde sağlamaya çalışıyor. Şirketin hizmetlerini kullanırken iki adımlı doğrulama gibi güvenlik önlemlerinden faydalanılabilirken USB anahtar gibi daha güvenlikli seçenekleri tercih etmek de pekala mümkün. Şirketin bu vizyonunun inşasına neden olan şey olarak ise 2012 yılında yaşanan ve 68 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınmasına neden olan hırsızlık olayı gösteriliyor. Dropbox Password uygulamasının sadece ücretli üyeliklere mi yoksa tüm kullanıcılara mı sunulduğu yönünde ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Uygulamanın beta sürümü Play Store’da yayınlansa da henüz sadece sayılı kişi erişebiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir