Kapat
Microsoft Tarayıcı Arayan Kullanıcılara Microsoft Edge Öneriyor
Haberler 0

Microsoft Tarayıcı Arayan Kullanıcılara Microsoft Edge Öneriyor

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesi olan Windows’un sahibi teknoloji devi Microsoft, kendi tarayıcısı Edge ile gündeme gelmeye devam ediyor. Reklam çalışmalarını bir ileri seviyeye taşıyan şirket şimdi de tarayıcı araması yapan kullanıcılara Microsoft Edge tarayıcısını öneriyor. Chrome, Opera, Firefox ya da başka bir tarayıcı araması yapan kullanıcıların karşısına çıkan Edge önerisi şirketin ilk reklam çalışması da değil. Güncel bir Windows 10 kullanan kişilerin görev çubuğundaki arama kısmına tıkladığında yine bir Edge reklamı görmesi de mümkün.

Yeni Microsoft Edge ile İşler Değişiyor

Bugüne kadar Internet Explorer ile pek de başarılı olmayan bir tarayıcıya imza atan Microsoft, yeni tarayıcısı ile işleri değiştirmek istiyor. İlk olarak Windows 10 ile ortaya çıkan ve bugüne kadar güncellenmeye devam eden Edge uzun süredir beta sürümüyle öne çıkarken şimdi ise yeni Edge kullanıcılara sunuluyor. Geliştirmelerin büyük ölçüde tamamlandığı ve nihayi sürümün ortaya çıktığı yeni Edge’ye şirketin güveni ise tam.

Geçmişten bugüne süregelen kötü imajı ortadan kaldırmak isteyen şirketin reklam çalışmaları ise her geçen gün devam ediyor. Microsoft bu reklam çalışmalarını yürütürken rakipleriyle olan rekabete ise pek dikkat etmiyor. Windows cihazlarda neredeyse yapılan her tarayıcı işleminde Edge’nin adını geçirmeyi hedefleyen şirket bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyor. Güncellenen tarayıcının kullanıcı gözünde nasıl bir izlenim bırakacağını ise zaman gösterecek gibi görünüyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir