Kapat
Realme Tanıtım Etkinliği: Powebank, Akıllı Televziyon ve Saat
Haberler 0

Realme Tanıtım Etkinliği: Powebank, Akıllı Televziyon ve Saat

Oppo’dan ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen Realme, bugüne kadar hep gençlere yönelik akıllı telefonları ile gündeme gelmişti. Ürün pörtföyünü genişletmek isteyen şirket, bugün powerbank, akıllı televizyon, kablosuz kulaklık ve akıllı saatten oluşan dört yeni ürününü kullanıcılara sundu. Bu birbirinden farklı ürünlerin ortak noktası ise hepsinin oldukça ilgi çekici olmasıydı. İşte Realme’nin bugün tanıttığı ürünler.

Realme Power Bank 2

Bugün gerçekleştirilen tanıtımın en büyük ve ağır ürünlerinden bir tanesi Realme’nin yeni taşınabilir şarj cihazı Powe Bank 2 modeliydi. 10.000 mAh kapasiteye sahip taşınabilir şarj cihazı sunduğu özellikler ve uygun fiyatı ile dikkatleri toplamayı başardı. Selefiyle benzer tasarım çizgilerine sahip Power Bank 2’nin sunduğu en önemli özellikler ise donanım tarafında saklandı.

Çift yönlü hızlı şarj özelliğine ve devre korumasına kavuşan taşınabilir şarj cihazın renk seçenekleri ise markanın kurumsal renkleri olan sarı ve siyah renklerinden oluştu. 18W hızlı şarj desteği sunan cihazın üzerinde şarj seviyesini de görebileceğiniz led bildirim ışıklarına yer verildi. Bu sayede hem şarj cihazınızın istediğiniz an şarj seviyesini görmeniz sağlandı hem de düşük batarya seviyesine ulaştığında fark etmeniz amaçlandı.

Yalnızca 13 dolar fiyat etiketine sahip taşınabilir şarj cihazı şimdiden Hindistan’da Flipkart ve Realme.com adreslerinde satışa sunuldu. Vergiler hariç 88 TL’den satılan Realme Power Bank 2’nin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Realme Smart TV

Farklı ürün gruplarında yerini almak isteyen Realme’nin tercih ettiği diğer bir sektör de akıllı televizyonlar oldu. Herşeyin akıllı hale geldiği günümüz teknoloji dünyasında bu akımın öncülerinden bir tanesi de tahmin edebileceğiniz üzere akıllı televizyonlardı. Bugüne kadar 3D, akıllı ve benzeri birçok teknolojiye ev sahipliği yapan televizyonlar, aynı zamanda yenilikçi teknolojilerin test edildiği ancak bir o kadar da başarısız olduğu ürünlerin başında geliyordu. Bir dönem büyük sükse yapan 3D televizyonlar daha sonra çeşitli sorunlar nedeniyle popülerliğini yitirmiş ve bir süre sonra piyasadan yok olmuşlardı.

Televizyonun başarısız teknolojik geçmişini yazan tarih bu sefer akıllı televizyonlar ile değişecek gibi görünüyor. Bunu sağlayan televizyonlardan bir tanesi de Realme’nin yeni akıllı televizyonu Realme Smart TV oluyor. İnce çerçeveli tasarımı, 32 ve 43 inç büyüklüğündeki devasa ekranı ile günümüz tasarımlarından uzak kalmayan cihazın en etkileyici özelliği ise içerisinde yatıyor. Bir akıllı televizyondan bekleyebileceğiniz herşeye karşılık verebilen Realme Smart TV, YouTube’da video izlerken ya da Netflix’de gezinirken sizi asla yalnız bırakmıyor.

MediaTek işlemcisine sahip akıllı televizyonun içerisinde 8 GB depolama alanı ve 1 GB RAM bulunuyor. Wi-Fi, Bluetooth, HDMI, USB ve Ethernet gibi çeşit çeşit bağlantı tiplerini destekleyen akıllı televizyonun Dolby Audio desteği sayesinde harika ses deneyimi sizleri bekliyor. Realme’nin yola çıkış amacı olan uygun fiyat politikası bu üründe de korunurken 32 inçlik giriş seviyesi model 1160 TL’den, 43 inçlik model ise 2000 TL’den satışa sunuluyor. Bu fiyatlara vergiler dahil değilken televizyon 2 Haziran itibariyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Realme Watch

Gençlere yönelik ürünler ile öne çıkan Realme’nin dahil olduğu diğer bir Pazar ise akıllı saat dünyası oluyor. Uzun zamandır beklenen ve akıllı bileklik ile akıllı saat arasında konumlandırılan Realme Watch, bugün itibariyle resmi olarak tanıtıldı. Apple Watch benzeri bir isime ve tasarıma sahip akıllı saatin pazardaki rakipleriyle en benzer noktalarından bir tanesi kayışları oldu. Apple Watch’a oldukça benzeyen kordonu ile olumsuz eleştiri alan Realme Watch, yine bir Realme klasiği olarak uygun fiyatlı olarak satışa sunuldu.

Bir akıllı saatte olması gereken tüm özellikleri taşıyan Realme Watch fazlasını istemeyenler için geliştirildi. Mavi, kırmızı, yeşil ve siyah renk seçenekleriyle satışa sunulan Realme Watch, yalnızca 50 dolara satın alınabiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir