Kapat
5299 TL'lik Uygun Fiyatlı iPhone SE Satışa Sunuldu
Mobil 0

5299 TL’lik Uygun Fiyatlı iPhone SE Satışa Sunuldu

Apple’ın 4 yıl aradan sonra uygun fiyatlı ve küçük ekran boyutuna sahip bir telefon bekleyen kullanıcılar için duyurduğu yeni iPhone SE, 5299 TL’den başlayan fiyatıyla ülkemizde satışa sunuldu. ABD’li teknoloji devinin dünya gündeminde büyük yankı uyandıran modeli bir süre önce tanıtılmış ve belirli bölgelerde ön siparişler teslim edilmeye başlanmıştı. Bugün itibariyle yeni iPhone SE ülkemizde pazarında markanın kendi resmi internet sitesinde ve çeşitli mağazalarda satışa sunuldu. İşte iPhone SE’ye dair tüm detaylar ve fiyatlar.

2016 yılında tanıtılan ilk iPhone SE modelinden bu yana tam 4 yıl geçti ve kullanıcıların uzun süredir beklediği küçük boyutlu bir Apple modeli tüketiciler ile buluştu. Yalnızca küçük boyutlu olması ile sınırlı kalmayan iPhone SE, uygun fiyatıyla da kendisini öne çıkarmayı başardı. Apple’ın günümüz akıllı telefon modelleri arasında en uygun fiyatlı seçenek olan yeni iPhone SE, iPhone 8’in kasasında en yeni güncellenmiş donanımlar ile geldi.

iPhone 8’in kasa tasarımını, iPhone 11 ailesinin ise kamera ve donanım özelliklerini taşıyan iPhone SE, hem marka hem de kullanıcılar için mükemmel bir seçim oldu. Apple, iPhone 8 tasarımını en yeni donanımlar ile birleştiren fikri ile önceden kalan parçaları değerlendirirken tüketiciler ise Apple bünyesi altında uygun fiyatlı bir model görme şansı elde etti. Yeni iPhone SE modelinin 5299 TL’den başlayan fiyatı pek çok kişi tarafından uygun fiyatlı kabul edilmese de bu fiyat Apple’ın güncel modelleri arasındaki en uygun fiyat etiketi oldu.

Yeni iPhone SE Teknik Özellikleri

iPhone 8 kasasında en yeni donanım özelliklerini taşıyan yeni iPhone SE’nin en etkileyici özelliklerinden bir tanesi de yüksek performansı oldu. Son derece küçük ekran boyutu ile iPhone 11 ailesinden bile yüksek performans sergileyen iPhone SE, markanın en yüksek hızlı cihazlarından bir tanesi olmayı başardı. Cihazın teknik özelliklerine bakıldığında işlemci tarafında Apple’ın en yeni işlemcisi A13 Bionic bizleri karşılarken, ekran tarafında ise sadece 4,7 inç büyüklüğünde ve HD çözünürlükte bir ekran bize göz kırpıyor.

Kamera özellikleri olarak da abisi iPhone 11 ile aynı özellikleri taşıyan iPhone SE, arka tarafta 12 MP çözünürlüğünde tek kamera kurulumu ile gelirken ön tarafta ise öz çekim yapabilmeniz için 7 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Güvenlik önlemleri noktasında Apple’ın en yeni yüz tanıma teknolojisi FaceID bu modelde bulunmazken geleneksel parmak izi sensörü iPhone SE’de hala devam ediyor.

Beyaz, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renkle satın alabileceğiniz iPhone SE’nin depolama seçenekleri kısmında ise 64, 128 ve 256 GB depolama alanları bizleri karşılıyor. Kırmızı rengini satın alan kişiler COVID-19 ile mücadeleye katkı sağlarken tercih ettiğiniz depolama alanına bağlı olarak fiyatlar ise şu şekilde değişiyor;

64 GB: 5299 TL

128 GB: 5749 TL

256 GB: 6599 TL

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir