Kapat
En İyi 4 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı
Windows 0

En İyi 4 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı

Bir bilgisayarda bulunması gereken programların listesi yapılsaydı ilk 10’a kesinlikle fotoğraf düzenleme programları girerdi. Biz de ücretli yazılımların alıp başını gittiği günümüzde masaüstü bilgisayarlar için en iyi 4 ücretsiz fotoğraf düzenleme programı listemizi sizler için hazırladık.

En İyi 4 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı

GIMP (GNU Image Manipulation Program)

Ücretsiz ve herkesin erişimine açık uygulamaların yapı taşı olan açık kaynak kodu projesinin en iyi örneklerinden bir tanesi olan GIMP, masaüstü bilgisayarlar için hiçbir ücret ödemeden kullanabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulamalarının başında geliyor. Kodlarının herkese açık olduğu ve dileyen kişilerin uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunabileceği fotoğraf düzenleme programı, yalnızca Windows işletim sistemi ile sınırlı kalmayarak MacOS ve tabi ki Linux bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

Kullanımı itibariyle Adobe’nin popüler fotoğraf düzenleme uygulaması Photoshop’a oldukça benzeyen GIMP’in rakiplerinden ayrıldığı en önemli nokta ise fiyatlandırma oluyor. Photoshop uygulaması tek başına satın alınmak istendiğinde 60 TL’den fazla ödeme yapılması gerekirken GIMP’de bunun için sadece indirme butonuna tıklamanız yeterli oluyor. Ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasının kullanımı Photoshop’a oldukça benzese de elbette arasında birçok farklılık bulunuyor. Photoshop’un Adobe tarafından geliştirilmesi ve ücretli bir uygulama olması nedeniyle GIMP’den çok daha fazla özelliği bulunuyor, ancak ücretsiz alternatifler değerlendirildiğinde tercih edebileceğiniz en iyi uygulamalardan bir tanesinin kesinlikle GIMP olduğunu söylemek mümkün.

Ashampoo Photo Optimizer

Grafik tasarımcılar ve her bilgisayar kullanıcısı için kimi zaman birden fazla görselde aynı işlemleri uygulamak bir işkence haline gelebiliyor. Photoshop’da bu işlemler için aksiyon özelliği bulunsa da bunun Ashampoo Photo Optimizer kadar iyi çalıştığını söylemek zor. Birden fazla görselde aynı anda çalışmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bu uygulama ise size en iyi çözümü en hızlı yoldan sunmayı hedefliyor. Sade arayüzü, tek tıkla resimleri sıkıştırabilmesi ve hassas kontrol aracı ile bu uygulama en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesi.

En İyi 4 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı: Canva

Fotoğraf düzenleme uygulamalarına ihtiyaç duyduğumuz anlarda yanımızda bilgisayarımızın olmayışı çeşitli zorlukları beraberinde getirebiliyor. Gittiğiniz her yerde verilere erişebilmenizi sağlayan bulut sistemini fotoğraf düzenleme uygulaması ile harmanlayan Canva ise istediğiniz yerden görsellerinizi düzenlemenize olanak sağlıyor. Üstelik yalnızca masaüstü bilgisayarda değil Android ve iOS telefonlarda da kullanabileceğiniz Canva’yı deneyimleyebilmek için yalnızca internet bağlantınızın olması yeterli oluyor.

Kendi görsellerinizi oluşturabileceğiniz ya da hazır tasarımları düzenleyerek kullanabileceğiniz uygulamada kurumsal içerikler oluşturmak da oldukça kolay. Yeni bir kampanya duyurusu için ya da özel günler için tasarımlara ihtiyaç duyduğunuzda Canva en büyük yardımcınız oluyor. Mobil platformlarda uygulama marketinden indirebileceğiniz uygulama ile birlikte daha rahat kullanabileceğiniz bu mükemmel yazılımın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürümü bulunuyor. Temel seviyede kullanım için ücretsiz sürüm yeterliyken daha gelişmiş özelliklere sahip olmak isteyen kullanıcılar ise ücretli sürümü tercih edebiliyor.

PhotoScape

Daha çok eskilerin bildiği PhotoScape yıllardır kullanıcılara ücretsiz fotoğraf düzenleme imkanı sunmaya devam ediyor. Diğer pek çok uygulamada yapabileceğiniz değişiklikleri görseller üzerinde uygulamanıza ve onları istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak sağlayan uygulama animasyonlu GIF’ler oluşturmanıza da yardımcı oluyor. Listemizde yer alan diğer uygulamalar gibi ücretsiz sunulan PhotoScape Windows bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir