Kapat
En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları (Android & iOS)
Mobil 0

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları (Android & iOS)

Akıllı telefonlarımızın kameralarının onlarca, hatta yüzlerce piksele ulaştığı günümüz dünyasında en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi de kameralar oldu. Ortaya çıktığı günden bu yana oldukça ilginç sahnelere şahit olan fotoğrafçılık sektörü, son dönemde Instagram gibi sosyal medya platformlarının popülerleşmesi ile de hiç olmadığı kadar yaygınlaştı. Biz de bu yazımızda çektiğiniz bir kareyi olduğundan daha güzel gösterecek en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları hangileridir sizler için listeledik.

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

VSCO

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan bir tanesi de VSCO oluyor. Listemizin ilk sırasında yer alan VSCO, gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları, tamamen ücretsiz 10 ayar, temel fotoğraf özelliklerini değiştirebilme yetenekleriyle öne çıkarken aynı zamanda keşfet sekmesi ile kullanıcılara ilham oluyor. Android ve iOS platformlarında kullanılabilir olan uygulamanın fiyatı ise yıllık 137,99 TL ve aylık 11,50 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Snapseed

Listemize ikinci sıradan dahil olmayı başaran fotoğraf düzenleme uygulaması ise Google’dan Snapseed oluyor. Amerikalı teknoloji devinin geliştirmiş olduğu mobil uygulama özellikleri ile pek çok kişinin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Pek çok ücretsiz filtre ile gelen uygulama RAW formatındaki ham görüntüleri açmadaki başarısı ile en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi oluyor. Uygulama Android’in yapımcısı Google tarafından hazırlansa da iOS platformunda da kullanılabiliyor.

Lightroom CC

Detay arayan kullanıcıların mutlaka tercih etmesi gereken Lightroom CC, fotoğrafçılık ürünleri ile ünlü Adobe tarafından geliştiriliyor. Masaüstü cihazlardaki başarısını kanıtlayan uygulama daha fazla kişiye hitap edebilmek adına mobil cihazlarda da kendisine yer buluyor. Bir fotoğrafın a’dan z’ye istediğiniz her ayarını değiştirebileceğiniz uygulama bakıldığında son kullanıcının aksine biraz daha bu işe ilgili kişilere hitap ediyor.

PicsArt

Ben çektiğim fotoğrafları hızlı bir şekilde düzenlemek ve paylaşmak istiyorum diyenler için sıradaki uygulamamız PicsArt oluyor. Play Store ve App Store’dan indirilebilen uygulamada birbirinden farklı onlarca filtre bulunuyor. Modern, klasik ve ilginç filtrelerden oluşan uygulamada kendinize uygun birkaç şey belki de daha fazlasını bulacağınız aşikâr. Uygulamanın en çok öne çıkan özelliği ise ücretsiz olması, ücretsiz dediysek de daha gelişmiş filtreler için uygulama içi satın almalar da yok değil.

Tüm bunların arasından sizin tercih ettiğiniz fotoğraf düzenleme uygulaması hangisi oldu? Kullandığınız uygulamayı neden tercih ettiğinizi bizimle yorum kısmından paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir