Kapat
Razer Blade Pro 17 Tanıtıldı: Vergisiz Fiyatı 17 bin TL!
Haberler 0

Razer Blade Pro 17 Tanıtıldı: Vergisiz Fiyatı 17 bin TL!

Oyun dünyasının sevilen isimlerinden Razer’in profesyonel oyuncular ve iş insanları için tasarlanan vergisiz fiyatı 17 bin TL olan dizüstü oyuncu bilgisayarı tanıtıldı. Razer Blade Pro 17 ismiyle tanıtlan ve Mackbook Pro’nun rakibi olan dizüstü bilgisayar, e-spor derecesinde oyunlar ile profesyonel ilgilenen ve iş dünyasında video prodüksiyon gibi yüksek performans ihtiyacı duyan kişiler için geliştirildi. Donanım özellikleri ile adeta rakipsiz olan Blade Pro 17’nin adı gibi vergiler hariç 17 bin TL’den satışta sunulacağı duyuruldu.

Razer’in dizüstü bilgisayar pazarında oyun ve performans odaklı modelleri arasında en çok tercih edilen cihazlardan bir tanesi olan Blade Pro 17 geçtiğimiz günlerde yenilendi. Standart bir dizüstü bilgisayardan çok daha fazla şey vadeden oyuncu bilgisayarı, masaüstü rakipleriyle kıyasıya rekabet edebilecek seviyeye taşındı. En üst donanım özellikleriyle güçlendirilen bu cihaz, bir oyuncu bilgisayarı olmasına rağmen oldukça da şık tasarıma sahip.

Vergisiz Fiyatı 17 bin TL Olan Yeni Razer Blade Pro 17 Tanıtıldı

Profesyonel oyuncular ve iş insanları için özel olarak geliştirilen Blade Pro 17 modeli, donanım tarafında mümkün olan en iyi parçalar ile birleştirildi. Şık tasarımın ve yüksek performansın eşsiz uyumu oyuncu bilgisayarları arasında yeni bir çağın başlangıcı oldu. 4K çözünürlükte 120 Hz ekran yenileme hızına sahip dizüstü bilgisayar, Full HD çözünürlükte ise 300 Hz ekran yenileme hızına sahip olacak şekilde geliştirildi.

Bir performans bilgisayarı olmasına rağmen ekran tarafında da inanılmaz geliştirmelere sahip Blade Pro 17, ultra yüksek çözünürlükteki ekranda oyunları en iyi şekilde oynayabilmeniz için NVIDIA SUPER ekran kartı ile desteklendi. Mat tasarımdaki ekran oyun esnasında bulunduğunuz ortamdaki ışığın ekrana yansımasını engelleyecek şekilde geliştirildi ve en iyi renk doğruluğunun sunulması hedeflendi. Grafik tasarım ile ilgilenen kişiler için özel olarak tasarlanan 4K çözünürlüğündeki 120 Hz yenileme hızına sahip ekran ise dokunmatik panel ile güçlendirildi. Bu sayede yalnızca çevre birimleri ile değil, akıllı telefon ve tabletlerdekine benzer şekilde parmaklarınız ile kontrol şansı da tanınmış oldu.

Bir oyuncu bilgisayarı olması nedeniyle Razer Blade Pro 17’nin en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesi de performans oldu. 17 bin TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan bir cihazın donanım özelliklerinden ve üstün performansından söz etmeye pek gerek olmasa da yine de merak edenler için değinelim. İşlemci tarafında yine diğer birçok parçada olduğu gibi Intel’in en yeni serilerinden olan 8 çekirdekli 10. Nesil Intel Core i7-10875H modelini kullanan oyuncu bilgisayarı Intel Turbo Boost teknolojisinin de yardımıyla 5,1 GHz hıza ulaşabilecek şekilde tasarlandı. Performans noktasında bir bilgisayarda görebileceğiniz en iyi işlemcilerden bir tanesine sahip olan cihaz gerek oyun gerekse iş anlamında kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak şekilde geliştirildi. RAM ve depolama seçenekleri konusunda da oldukça cömert davranan Razer Blade Pro 17’nin 64 GB’a kadar DDR4 RAM ve 1 TB ‘a kadar depolama alanı ile desteklenebildiğini de belirtelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir