Kapat
Realme Watch Lansman Tarihi ve Özellikleri Resmi Olarak Açıklandı
Haberler 0

Realme Watch Lansman Tarihi ve Özellikleri Resmi Olarak Açıklandı

Dünya akıllı telefon pazarında Çinli markaların boy göstermesi ile birlikte ülkemizde bu görevi Xiaomi ve Huawei üstlenmişti. Son dönemde artan dolar kuru ve amiral gemisi cihazların alım gücünün çok üzerinde fiyatlar ile satışa sunulması kullanıcıları daha uygun fiyatlı Çinli modellere yönlendirdi. Hal böyle olunca Türkiye pazarına dahil olan bir diğer marka ise Oppo oldu. Orta ve üst seviye cihazlarıyla kendisini gösteren Oppo, gençlere yönelik uygun fiyatlı modellerini ise Realme markası altında konumlandırdı. Son dönemde oldukça revaçta olan Realme, şimdi de yeni akıllı saatinin ipuçlarını verdi. İşte karşınızda Realme Watch lansman tarihi ve bazı teknik özellikleri.

Geçtiğimiz yıllarda Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo’nun sadece bir model isimlendirmesinden ibaret olan Realme, markadan ayrılması ile birlikte başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük talep gören marka son dönemde akıllı telefonlarının yanı sıra aksesuarları ile de öne çıkıyor. Realme, son dönemde yaygınlaşan akıllı saatlere bir yenisini daha ekliyor ve Realme Watch ürününü kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Realme Watch Lansman Tarihi ve Teknik Özellikleri

Bir süredir sızıntılarla gündeme gelen Realme Watch’a ait görsellerin resmi kanallardan paylaşılması ile iddiaların gerçeği yansıttığı görülüyor. Realme’nin yeni akıllı saati Apple Watch ve Xiaomi’nin akıllı saat modelleriyle oldukça benzeşirken sunduğu renk seçenekleri ise oldukça dikkat çekiyor. Bir akıllı saatte en önemli konulardan bir tanesi olan renk çeşiti bu cihazda oldukça geniş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Saat, yalnızca gri renkteki gövde rengine sahipken kordonlar ise siyah, mavi, kırmızı ve yeşil olmak üzere tarzınıza göre seçilebiliyor. Markanın kurumsal rengi olan sarı ise şimdilik renk seçenekleri arasında yer almıyor. İki farklı kordon modeli ile gelen saatin yalnızca renkleri değil kordon tipleri de zevkinize uygun olarak kişiselleştirilebiliyor.

1,4 inç büyüklüğünde ekran ile gelen akıllı saatin panel tipine dair bir bilgi ise henüz yer almıyor. Ekran tipinin OLED mi yoksa LCD panel mi olacağını tanıtım etkinliğinde öğreneceğiz gibi görünüyor. Ekranın alt kısmında kalan siyah boşluğu Realme logosu ile süslemeyi tercih eden şirketin bu alanı ekran olarak değerlendirmesinin daha mantıklı bir seçim olacağı ise aşikâr. Saatin uygun fiyat etiketiyle satışa sunulması bu durumu büyük bir sorun olmaktan çıkarabilir gibi görünüyor.

Realme’nin kendi işletim sistemini kullandığı Realme Watch’da 14 farklı spor modu, kalp ritmi takibi ve kan-oksijen kontrolü gibi her akıllı saatte bulunması gereken sağlık özellikleri de unutulmamış. Gelen aramaları sessize alabileceğiniz ya da reddedebileceğiniz akıllı saate bir hoparlör ve mikrofona yer verilmemiş olması nedeniyle çağrıları cevaplama seçeneğinizin bulunmadığını belirtelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir