Kapat
Acun Ilıcalı'nın 2 Milyon TL'lik Rafael Nadal Saatini İnceledik
Aksesuar 0

Acun Ilıcalı’nın 2 Milyon TL’lik Rafael Nadal Saatini İnceledik

TV8’in sahibi olan ve Türkiye’de neredeyse herkesin tanıdığı medya patronu Acun Ilıcalı, son günlerde kolunda görüntülenen bir saat ile gündeme geldi. Hayat hikayesi ve elde ettiği başarı ile herkesin büyük bir değer verdiği Acun Ilıcalı bugüne kadar boşanma, iflas gibi pek çok senaryoyu yaşamış ve tüm bunları atlatmayı başarmıştı. Türkiye için oldukça önemli bir isim olan Ilıcalı’nın en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de sade giyimiydi. Bugüne kadar hep siyah pantolon ve tişörtleri ile sade bir giyim tarzı benimseyen ünlü medya patronunun kolundaki saatini görenler ise şaşkınlığa uğradı. Bir programda kolunda yer alan 2 Milyon TL değerindeki Rafael Nadal Saati büyük gündem konusu oldu.

Acun Ilıcalı’nın 2 Milyon TL’lik Rafael Nadal Saati!

Acun Ilıcalı’nın 2 milyon TL değerindeki gündem konusu olan saati Richard Mille markasını taşıyor. Rafael Nadal serisinin bir diğer üyesi olan Richard Mille RM 35-02’nin en önemli özelliği markanın ilk kurmalı modeli olurken saatin zamanı durdurma gibi özellikleriyse bulunmuyor. Tamamen el üretimi olan saatin seri üretimi bulunmazken sipariş verdiğiniz saat sizin için el ile özel olarak üretiliyor ve en iyi şekilde teslim ediliyor.

İnternet sitesinde 1 milyon 700 bin TL’den daha yüksek bir fiyat etiketiyle satışa sunulan saatin asıl amacı ise zenginlik göstergesi olması. Ultra zengin kişilerin tercih ettiği bu saat fiyatı ile dudak uçuklatırken diğer bir taraftan ise statü göstergesi olarak tercih ediliyor. Bu saate sahip olan kişiler fiyatı ile benzersiz bir saate sahip olurken yüksek zümreye de dahil olmayı sağlıyor.

Bu denli yüksek bir fiyata sahip olan saatin malzeme kalitesi de doğal olarak olabilenin en iyisi olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen karbon malzemeden üretilen saatin gövdesi kimi modellerde 20 grama kadar düşebiliyor. Bu ağırlığın kuş tüyü ifadesini doğrudan karşıladığını ve bir akıllı telefonun 170 gramdan fazla olduğunu da hatırlatalım. Peki zenginler neden bu saati tercih ediyor?

Ultra lüks saatlerin tercih edilmesinin birkaç ana nedeni bulunuyor, bunlardan ilki saatin statü göstergesi olmasıyken bir diğeri ise haciz edilebilir malların dışında kalması oluyor. Söylentilere göre saatler haciz edilebilir malların dışarısında kalıyor ve bu da zenginlerin bu gibi durumlarda 2 milyon TL gibi devasa miktarları kolay bir şekilde muhafaza edebilmesini ve kolaylıkla taşıyabilmesini sağlıyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir