Kapat
Ürün İnceleme 0

Lenovo Thinkbook 13S İncelemesi ve Özellikleri

Farklı detaylarıyla dikkat çeken dizüstü bilgisayar Lenovo Thinkbook 13S incelemesi ve özellikleri yazımızda, cihazın birçok özelliği hakkında detayları sizlerle paylaştık. Dünyada yaygın olarak kullanılan önemli bilgisayar markaları arasında görülen Lenovo, her ürünüyle yeni özellikleri bizlerle tanıştırıyor. Thinkbook 13S modelinin özellikleri ve genel performansı hakkında bilgiler için, teknoloji yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Lenovo Thinkbook 13S İncelemesi ve Özellikleri

Ekran ve Tasarım Özellikleri

Dizüstü bilgisayarın, öncelikle dikkatimizi çeken yanı genel ekran özellikleri oldu. Gerek tasarımsal olarak ve gerekse kullanım kolaylığı bakımından birçok yeniliğe bu modelinde yer veren Lenovo, kendisinden beklenir yenilikleri fazlasıyla yapmış durumda.

13,3 Full HD ekranıyla göz dolduran bilgisayar, güç düğmesinde bulunan parmak okuyucu ile ayrı bir havaya sahip. Tasarımda oldukça ince hatların bulunduğu cihazın genel olarak görüntüsü, oldukça cezbedici düzeyde. Ergonomik bir klavyeye sahip olan bilgisayarın ortalama bir fincan suya dayanıklı klavyesi, tatmin edici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

180 derece açılabilir ekranı da, bilgisayarın güzel bir özelliği olarak bizi karşılamakta. Şimdilik Türkçe Q klavyeye sahip modelleri olmasa da, yakın zamanda bu modellerinde Türkiye pazarında raflarda yerini alması bekleniyor.

5.5 mm ince bir çerçeveye sahip olması da, cihaza oldukça zarif bir görüntü katmış durumda.

Donanımsal ve Performans Özellikleri

Intel Core i5 8265U işlemciden güç alan dizüstü bilgisayar, 8 GB RAM özelliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca 256 GB SSD depolama özelliğinin bulunması da, bilgisayarı oldukça cazip kılan özelliklerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Windows 10 Pro işletim sistemine yer verilen Lenovo Thinkbook 13S, muhteşem bir ses kalitesine sahip.

Intel HD Graphics bütünleşik ekran kartına sahip olan cihazın, kart okuyucusunun olmaması en olumsuz yanlarından biridir.

1.4 kg ağırlığı bulunan cihazda, 2 tane USB 3.1 Gen 1 ve HDMI çıkışları bulunuyor. Bluetooth 5.2 teknolojisini gördüğümüz bilgisayarda, microSD özelliğinin bulunmadığını da unutmadan belirtelim. Kulaklık ve mikrofon girişlerinin her cihazda olduğu gibi, Thinkbook 13S üzerinde de standart olarak geldiğini söyleyelim.

Pil Özellikleri

Lenovo Thinkbook 13S incelemesi esnasında dikkat çeken önemli özelliklerden biri de, pil kapasitesi ve detayları oldu. Oyun performanslarında 1 saat 47 dakikalık pil ömrü, yeterli seviyede görülüyor. Gündelik ortalama kullanımlarda ise, ortalama 5 saatlik pil ömrüyle tatmin edici bir performans gösteriyor.

Lenovo Thinkbook 13S Fiyatı

Cihazın ortalama fiyatı, 5400 TL civarındadır. Her ne kadar benzer özellikler taşıyan dizüstü bilgisayarların fiyatı bundan yaklaşık 500 TL daha uygun olsa da, işletim sistemi ve pil kapasitesi nedeniyle Thinkbook 13S bu biraz daha pahalı fiyat sunuyor.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir