Kapat
Red Dead Online ve GTA Online George Floyd'un Anısına Kapatıldı
Haberler 0

Red Dead Online ve GTA Online George Floyd’un Anısına Kapatıldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir polis memurun siyahi olduğu için George Floyd’u öldürmesi üzerine halk ayaklandı. ABD’nin birçok sokağında düzenlenen protestolar artarak devam ederken ülkenin asker ve polis güçleri harekete geçti. Beyaz, siyah demeden tüm vatandaşlar birlik içerisinde protestolarına devam ederken bir hamle de Rockstar Games’den geldi. Red Dead Online ve GTA Online George Floyd’un anısına kapatıldı!

GTA Online George Floyd’un anısına kapatıldı

ABD’de gerçekleştirilen protestolara bir destek de GTA Online’ın geçici süreyle erişime kapatılması ile Rockstar Games’den geldi. Hayatını kaybedenlerin anısına bir girişimde bulunmak isteyen şirket bünyesindeki Grand Theft Auto Online ve Red Dead Online’ın çevrimiçi oyun modlarına erişimi 2 saatliğine kapatacağını belirtti. Bugün 21.00 ve 23.00 saatleri arasında yaşanacak planlı erişim kesintisini açıklayan şirket son sözlerinde ise eşitliği ve siyahi vatandaşları destekleyen kuruluşlara bağış yapmayı destekleyen sözlerini vurguladı.

Rockstar Games’in bu hareketi oyun sektöründeki ilk girişim de değildi. Geçtiğimiz günlerde Nintendo, Microsoft, Sony, Ubisoft, ve Activision gibi şirketler de yaşanan ırkçılık olaylarına karşı tavrını dile getirmişti. Devam eden protestoların ilerleyen günlerdeki seyrinin ne olacağı ise merak konusu.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir