Kapat
iPhone Veri Kurtarma Programı: Silinen Fotoğraflarınızı Kurtarın
iOS 0

iPhone Veri Kurtarma Programı: Silinen Fotoğraflarınızı Kurtarın

Hayatımızın her alanında vazgeçilmez bir hale gelen mobil cihazlar, kimi zaman kabus dolu anlar yaşamamıza sebep olabiliyor. Günlük yaşam içerisinde ihtiyaç duyulan bir çok verinin dijital olarak saklanması bir takım riskleri de beraberinde getiriyor. Güncellemeler, fabrika ayarlarına geri dönme, yanlış işlem, şifrenin unutulması gibi durumlarda can sıkıcı veri kayıpları meydana gelebiliyor. Tam da bu noktada veri kaybı yaşayan kişiler için iPhone veri kurtarma programı bir şans sunuyor.

Sadece 3 adımda veri kurtarma yazılımı iPhone kullanıcılarının silinen fotoğrafları ve diğer birçok veriyi kurtarmalarına imkân sağlıyor. Maksimum sayıda verinin kurtarılabilmesi için program seçimi büyük önem teşkil ediyor.

iMyFone D-Back iPhone Data Recovery adındaki program özellikle herhangi bir teknik bilgi gerektirmeksizin kullanılabildiği için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu program sayesinde iPhone’ların yanı sıra iPod Touch ve iPad cihazlarından da veri kurtarma işlemi yapılabiliyor.

Sadece 3 Adımda iPhone Veri Kurtarma Programı Kullanımı

Her hangi bir şekilde yedeği bulunmayan iPhone kullanıcılarının verilerini 3 adımda nasıl geri alabileceklerini bir örnek üzerinden şu şekilde anlatabiliriz;

  • Programı açıldıktan sonra kurtarma modunun seçilmesi istenmektedir. iTunes veya iCloud yedeklemesi yapmayan bir kullanıcı olduğunuzu varsayarak işlemlere devam edelim.
  • Yedekleme mevcut olmadığından “Recover from IOS Device” seçilmeli ve ardından Start tuşuna tıklanmalıdır.
  • Daha sonra karşınıza gelen ekranda kurtarmak istediğiniz verilerin türü sorulmaktadır. Fotoğraflarınızı geri almak istiyorsanız “Photo” seçildikten sonra “Next” yazısına tıklayarak işleme devam edilmelidir.
  • Bu aşamadan sonra iPhone bilgisayara bağlanılmalı ve taramanın başlaması için “Scan” seçeneği tıklanmalıdır. Verilerin büyüklüğüne bağlı olarak tarama işleminin süresi değişiklik gösterebilmektedir.
  • Cihazda gerekli taramalar tamamlandıktan sonra sadece cihazdan silinen verilerin görüntülenebilmesi için “Only Show the Deleted” seçeneği tıklanarak hızlı bir filtreleme yapılabilirsiniz.
  • Bu işlemin ardından daha önce cihazdan silinen fotoğraflar karşınıza gelecektir. Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları tek tek seçtikten sonra Recover butonuna tıklamanız durumunda seçtiğiniz klasör içerisine fotoğraflar tekrar yüklenecektir.

Örnek üzerinde sadece fotoğrafları kurtarma anlatılsa da WhatsApp mesajlarından, dosyalarınıza kadar silinen birçok verinizi kurtarabilirsiniz. Kurtarma programını kullanmak için ise herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir