Kapat
En İyi Akıllı Telefonlar 2020: Samsung, Apple, ve OnePlus!
Telefon 0

En İyi Akıllı Telefonlar 2020: Samsung, Apple, ve OnePlus!

Günümüzde COVID-19 nedeniyle akıllı telefon dünyasında işler pek yolunda gitmese de bugüne kadar tanıtılmış olan cihazlar güncelliğini korumaya devam ediyor. En güncel donanımlar ile gelen akıllı telefonlar, 6 inç ve üzeri ekran boyutları ile artık nerdeyse ceplerimize sığmaz oldular. Küçük ekranlı bir akıllı telefon arayanlar içinse pazara yeni bir rakip dahil oldu. Bu yazımızda yeni bir cihaz arayışı içerisindeki okurlarımız için en iyi akıllı telefonlar listemizi hazırladık. Bu listedeki cihazlar performans tutkunları için özenle seçildi, listemizin herhangi bir sıralamaya bağlı kalınarak hazırlanmadığını unutmayın!

En İyi Akıllı Telefonlar 2020

Sony Xperia 5

Listemizin ilk sırasında bir süredir ülkemizde adından pek söz edilmeyen akıllı telefon üreticisi Sony’nin en yeni modeli bulunuyor. Türkiye’den çekilen markanın yeni modeli bugüne kadar kullanıcıların şikâyet ettiği tüm sorunların giderildiği bir akıllı telefon olmak için geliyor. En güncel donanım özelliklerini taşıyan cihaz Sony’nin amiral gemisi modeli olarak göze çarpıyor.

Geçmişte ısrarcı tavrıyla kendi tasarım yüzünü korumakta kararlı marka yeni tasarım trendlerini yakalayamamış ve büyük tepki toplamıştı. Daha sonra ise satışlarında büyük bir düşüş yaşayan Sony, Türkiye’den çekilmek zorunda kalmıştı. Marka, en güncel akıllı telefonu Xperia 5 modeli ile bu hatasından dönmüş ve tasarım trendlerini takip etme kararı almış olacak ki artık çok daha ince çerçeveler görmek mümkün.

OnePlus 8 Pro

Sıradaki modelimiz ise Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’un geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürmüş olduğu amiral gemisi OnePlus 8 Pro oluyor. Günümüzde akıllı telefon dünyasına baktığımızda Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi Çinli üreticileri görmek pekâlâ mümkün, bu markalardan bir tanesi ise Çin’in Apple’ı diyebileceğimiz OnePlus. Peki neden Çin’in Apple’ı? Henüz 10 yıldan kısa bir geçmişe sahip OnePlus, ilk çıktığı dönemde oldukça küçük bir akıllı telefon üreticisiydi. İlk modellerini referans sistemi ile satan OnePlus, eğer bu marka bir akıllı telefona sahip olmak istiyorsanız size referans olacak bir kişinin olmasını şart koşuyordu. Eşi benzerine pek rastlanmayan bu durum insanlar tarafından oldukça ilginç karşılandı ve markaya karşı beklenenin üzerinde bir ilgi oluştu.

OnePlus, Apple’ın da izlediğine benzer bir taktik ile diğer markaların aksine birçok model üreterek her sınıfta yer almak yerine yalnızca amiral gemisi modellerle rekabet etmeyi tercih etti. Bu da çok daha anlaşılabilir bir ürün isimlendirmesini beraberinde getirdi. Belki bundandır bilinmez OnePlus günümüzde amiral gemisi sınıfta en çok satan cihazlara sahip, bu serinin en yeni üyesi ise OnePlus 8 Pro.

En İyi Akıllı Telefonlar: Google Pixel 4

Birçok kişinin arama motoru ile tanıdığı Google, bugüne kadar her fırsatta yalnızca bir web aracı olmaktan fazlasını yapmakta kararlı. E-posta servisleri, depolama hizmetleri ve birçok uygulama ile her alanda yer alan şirketin en büyük çalışmalarından bir tanesi ise günümüzde yaygın olarak kullanılan Android işletim sistemi. Markanın yer aldığı sektörlerden bir tanesi ise sizin de tahmin edebileceğiniz gibi akıllı telefon dünyası.

Akıllı telefonlar arasında en çok kullanılan işletim sistemine sahip Google, bir işletim sistemi geliştirmişken neden akıllı telefon üretmiyoruz diyerek dahil olmuş olabileceği bu pazarda pek de başarısız sayılmaz. Daha çok akıllı telefonlarının yetenekli kameraları ile göze çarpan Google Pixel serisi telefonların en yeni modeli ise Pixel 4. Akıllı telefonlar arasındaki mücadelenin kıyasıya olduğu konulardan bir tanesi olan kameralarda zirve ise kuşkusuz Google Pixel’in.

En İyi Akıllı Telefonlar: Samsung Galaxy Note 10 / Note 10+

Köşeli çerçeveleri, büyük ekranı ve dahili kalemi ile iş adamlarının tercihi çoğu zaman Galaxy Note 10 ailesinden yana olmuştur. Toplantıdan toplantıya koşan biriyseniz ve hiç olmadık anlarda kaleme ihtiyacını oluyorsa doğru yerdesiniz. Bugüne kadar hiçbir rakibinin taklit dahi edemediği bir kaleme sahip olan Note serisi dev akıllı telefon üreticisi Samsung’un akıllı telefon pazarındaki en gözde modellerinden sadece bir tanesi.

En İyi Akıllı Telefonlar: Apple iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

En iyi akıllı telefonlar demişken Apple’ın en yeni amiral gemisi modeli iPhone 11 Pro ailesinden söz etmemek olmazdı sanırım. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve hala markanın en güncel yüzü olmayı başaran iPhone 11 Pro serisi 2 farklı varyasyon ile sunuluyor. Uygun fiyatlı bir seçenekten en büyük ekran boyutuna kadar birçok modele sahip seride her ihtiyacınıza uygun bir iPhone bulmak ise mümkün.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir