Kapat
İnstagram Müzik Nasıl Kullanılır? Hikayeye Müzik Ekleme
İnternet 0

İnstagram Müzik Nasıl Kullanılır? Hikayeye Müzik Ekleme

Insatgram’ın bir süredir test ettiği müzik özelliği nihayet Türkiye’de kullanıma sunuldu. Kullanıcıların sosyal medyada özelliği görmesi üzerine “Instagram müzik nasıl kullanılır?” sorusu akıllara geldi. Bu yazımızda Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz.

Instagram Müzik Nedir?

Instagram müzik, bazı ülkelerde bir süredir test edilen hikayeye müzik eklemenize imkan sağlayan oldukça bir özelliktir. Ülkemizde henüz bu özellik açılana kadar başka hikayelerde bu özelliği görüntülemek dahi mümkün olmuyor, kullanıcıların karşısına bu özelliğin bölgemizde kullanılmadığına dair uyarı çıkıyordu. Geçtiğimiz günlerde müzik ekleme özelliğinin Türkiye’de de aktif olması ile birlikte birçok kişi bu özelliği deneyimleme fırsatı yakaladı. Peki Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram Müzik Nasıl Kullanılır?

  • Instagram hikayeye müzik ekleme için ilk olarak Insatgram’a giriş yapmanız ve sağa kaydırarak paylaşmak istediğiniz görsel veya videoyu seçmeniz gerekmektedir.
  • Paylaşmak istediğiniz içeriği belirledikten sonra yukarı doğru kaydırarak çeşitli Instagram özelliklerini ve emojilerini kullanacağınız pencereye ulaşmalısınız.
  • Açılan ekranda müzik özelliğini seçerek paylaşmak istediğiniz müziği arayabilir ve hikayenize ekleyebilirsiniz.
  • Son olarak ise hikayede paylaş diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Instagram Müzik Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram müzik özelliğinin arka planında Spotify ve Instagram’ın iş ortaklığı yatıyor. İki dev şirketin yaptığı anlaşma ile şarkı sözleri Spotify tarafından sağlanıyor. Bu sayede hem kullanıcılara eğlenceli hikayeler oluşturma imkanı sağlanıyor hem de Instagram popüler sosyal medya ağı TikTok’la olan rekabetini güçlendiriyor.

Instagram’da hikayelerinizi 40 milyondan fazla canlı müzik ile süslemek işte bu kadar kolay.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir