Kapat
iPhone SE Tanıtıldı: Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi
Genel 0

iPhone SE Tanıtıldı: Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi

Yıllardır uygun fiyatlı bir model ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenen Apple, dünyanın COVID-19 ile mücadele ettiği bu günlerde yeni iPhone SE modelini duyurdu. iPhone 9 ya da iPhone SE 2020 adı ile gelmesi beklenen model iPhone SE tanıtıldı. Uzun bir aradan sonra Apple cephesinde görmeye pek alışkın olmadığımız uygun fiyatlı iPhone SE modeli, uygun fiyatlı amiral gemisi olmak için tasarlandı.

iPhone SE Tanıtıldı

Uygun fiyatlı amiral gemisi unvanı ile tanıtılan iPhone SE, 4,7 inç büyüklüğünde LCD panele sahip ekran ile geliyor. Retina HD çözünürlüğe sahip ekranın piksel değerleri ise 1334×750 olarak karşımıza çıkıyor. Teknik veriler itibariyle ekran çözünürlüğünün yetersiz olduğu düşünülse de boyutların küçük olması sayesinde iPhone SE 326 ppi piksel yoğunluğu sunmayı başarıyor. 1400 :1 kontrast oranı ile 625 nit ekran parlaklığına ulaşabilen model, yoğun güneş ışığı altında dahi rahatlıkla kullanılabiliyor.

Apple’ın son dönemde görmeye alışkın olmadığımız bir tasarım yüzüne sahip iPhone SE, iPhone 6 modelinden esintiler taşıyor. iPhone 11 modelinde de gördüğümüz A13 Bionic işlemcisini kullanan cihaz, gücünü 1800 mAh kapasiteye sahip bataryasından alıyor. Kutudan 5W şarj adaptörü ile çıkan cihazda kablosuz şarj desteği de bulunuyor.

Uygun fiyatlı bir model olması nedeniyle arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek kamera kurulumuyla gelen iPhone SE’de geniş açı özelliği bulunmuyor. Cihazın ön kamerası ise 7 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. Yalnızca 148 gram ağırlığındaki cihazda 2. Nesil parmak izi okuma teknolojisi bulunurken herhangi bir 3D yüz tarama seçeneği yer almıyor. IP67 sertifikasına sahip cihazın suya ve toza karşı dayanıklı bulunuyor.

iPhone SE Fiyatı

Gerçekleştirilen tanıtımda yeni iPhone SE modelinin yurtdışı ve yurtiçi satış fiyatları da açıklanmış durumda. 24 Nisan’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkacak modelin fiyatlandırması ise şu şekilde;

iPhone SE 64 GB depolama alanına sahip model: Yurtdışı 399 $ / Yurtiçi 5299 TL

iPhone SE 128 GB depolama alanına sahip model: Yurtdışı 449 $ / Yurtiçi 5749 TL

iPhone SE 256 GB depolama alanına sahip model: Yurtdışı 549 $ / Yurtiçi 6599 TL

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir