Kapat
İnternet 0

WordPress Favicon Ekleme

WordPress favicon ekleme işlemi için birbirinden farklı yöntemler var. Hatta bunun için eklenti dahi yapılmış. Ama biz size bu yazımızda bu konuya dair gerekli olan seçimleri ve çözümleri sunmak istiyoruz. İsterseniz daha fazla zaman kaybetmeyin ve bu çözümleri ön plana çıkarmaya başlayın. Hazırsanız başlayalım. Bildiğiniz gibi wordpress ile ilgili olarak detaylar sürekli değişiyor.

Favicon Nedir? Ne İşe Yarar?

Aslında temel olarak favicon, sitenin daha tatlı görünmesini sağlar ve bu sayede insanlar siteye dair güzel bir seçeneğe ulaşmış olur. Siteye dışradan bakınca sitenin yukarıda ufak bir logosu olur sekme üzerinde. Bu yüzden de favicon üzerine hareketli çalışmalar ve logolar dahi yapabilirsiniz. Biz de size bunu ayarlamak ve söylemek istiyoruz. Bu yüzden zaman kaybetmeyin ve sizler de kendinize göre bir seçenek oluşturmaya başlayın. Ayrıntıları ve aşamaları tek bir tıklama ile incelemek ve ön plana çıkarmak için zaman kaybetmeyin ve hemen göz atın.

Favicon Nasıl Konur?

Favicon için eklenti yerine sitenin kendinisini kullanırsanız görsel ayarlardan ya da eklenti sekmesinden kolaylıkla koyabilirsiniz. Bunun için admin paneline girmeniz gerekiyor. Ardından görünüm ve özelleştir diyerek yeni alana geçiyorsunuz. Site kimliğini seçiyorsunuz ve sonrasında da eklemelere devam ediyorsunuz.

Hazırlanan Faviconu yüklemek de buradan başlıyor. Çünkü oldukça kolay bir şekilde yükleniyor. 512PX olarak yüklenen bu ürünler oldukça düşük boyutlarda olmak durumunda oluyor. Bu yüzden de zaman kaybetmeyin ve sizler de kendinize göre gerekli olan her bir seçeneği incelemeye ve ön plana çıkarmaya başlayın.

Bu sayede kolaylıkla favicon kullanmış olacaksınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir