Kapat
İnternet 0

Turkcell Bip Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Bip, özellikle şirketlerin son dönemlerde adını sıklıkla zikrettiği önemli bir programdır. Bu programa dair söyleyecek şey çok fazla olduğundan dolayı, kişisel beklentilere yönelik de çalışmalar sürekli yapılmaktadır. Bu yüzden Bip için söyleyecek şeyimiz var. Peki ama nedir bu Turkcell Bip? Gelin detaylı olarak inceleyelim. Bu yazıda göreceğimiz başlıklar:

 • Turkcell Bıp Nedir?
 • Turkcell Bip Nasıl Kullanılır?
 • Turkcell Bip İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

Aşama aşama sırasıyla giderek bütün başlıkları detaylandırabilir ve inceleyebiliriz. Bu yüzden sizler için böyle bir sıralama yapıyoruz.

Turkcel Bip Nedir?

Aslında temelinde görüntülü ve yazılı, sesli mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bir nevi WhatsApp gibi ama yerli modeli diyebiliriz. Turkcell alt yapısı ile çalışan ve kendine has bir tarzda çözümleri ön plana çıkaran bu uygulama, ülkemizde aktif olarak kullanılıyor. Her ne kadar kitle tarafından çok bilinmese de gerçekten kendine has bir tarzı ve kullanım şekli bulunuyor.

İnsanların internet üzerinden kolaylıkla mesajlaştığı ve iletişim kurabildiği bir çağdayız. Bu çağ için bazı gereksinimler var. Görüşmeler sanal olarak ilerleyince haliye bizler de pek çok konuda gönderi yapabiliyoruz. Capslar, silinen mesajlar, gurup destekli konuşmalar, konum paylaşmalar ve para transferi gibi özellikler bulunuyor.

Pek çok uygulamaya oranla Bip uygulamasının en büyük farkı belki de bu. Para transferi özelliği oluşturuyor. birebir ya da gurup olarak internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma imkanı sunan bu uygulama, herkes için kolay ve pratik bir uygulama. Rakiplerine oranla da keyifli bir rekabet çözümü sağladığını da söyleyebiliriz.

Uygulamayı kullanmak adına öncelikle indirmek gerekli. Bunu uygulama mağazası üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Android ya da iOs yapısı işletim sistemlerine sahip cihazlar için kolaylıkla bu uygulamalara erişim sağlayabiliyorsunuz. Telefonunuzdan Appstore ya da App market uygulamalarına girin ve indirmeye başlayın. Buna ek olarak BIP yazarak 2222 numarasına SMS atarsanız (Ücretsiz), yine telefonunuza link geliyor ve bu linki tıklayarak uygulamayı ücretsiz indirebiliyorsunuz.

Uygulamayı PC, tablet ya da telefon üzerinden üzerinden kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde HD kalitede görüntülü sohbet gibi özellikler de sunuluyor. Bu özellik dışında uygulamanın bazı bölümleri var. Mesela keşfet bölümü gibi. Bu sayede çok rahat bir şekilde yeni keşifler yapabiliyorsunuz. Burada spor, moda, teknoloji gibi pek çok konuda ilgi alanınıza göre son haberleri ve gelişmeleri öğrenebiliyorsunuz.

Ek olarak da uygulama içerisinde bazı oyunlar da yer alıyor. Bu oyunları online olarak oynayabiliyorsunuz. Sudoku, Jelly Madness, Buble Shooter ve benzeri eğlenceli oyunlara ücretsiz olarak da kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Uygulamada ayrıca titreşim gönderme gibi özellikler var. Bir nevi MSN dönemine bir saygı duruşunda bulunulmuş diyebiliriz. En azından bizim düşüncemiz böyle.

Turkcell Bip Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak için öncelikle rahatlıkla indirme ve yükleme yapıyoruz demiştik. Zaten doğrudan rehberinizdeki isimlerle senkronize oluyor ve telefonunda bip olan herkese kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Rehberinizde bulunan herkeste Bip varsa şayet, onlara ulaşabilirsiniz örneğin. İçeriğinde BİP olan herkese kolaylıkla erişebiliyor ve görebiliyorsunuz.

Mesaj göndermek için menüler oldukça basit ve açık. Birine mesaj atacaksınız ismini tıklamanız yeterli oluyor örneğin. Sonrasında da zaten rahatlıkla Turkcell bip kullanımı konusundaki arayışlara çözüm üretmiş oluyorsunuz. Bip kullanımı herkes için önem arz ederken, size dair de bir yenilik ve çözüm üzerinde durulmuş oluyor. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir beklentiyi bu sayede görebiliyorsunuz.

Mesajların detaylı olarak takip edilebilmesi yok mesela burada. Gayet sakin ve güvenli bir şekilde konuşabiliyorsunuz. Para transferi gibi ekstra özellikler de bu uygulamanın en çok sevilen şeylerinden oluyor. Sizler de rahatlıkla bu duruma dair bir çözüm üretebilir ve kendinize göre de seçeneklerin tamamını kullanabilirsiniz.

Turkcell Bip İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

Para transferi yapmak için uygulamanın ayarlarına girmeniz yeterli olacaktır. Uygulamaya girince aşama aşama şunlara tıklayabilirsiniz:

 • Öncelikle uygulamayı açın ve ödeme ayarlarına gelin
  • Burada ekranın sağ tarafında bulunan daha fazla linki var. Orada ayarlar bölümüne geliyorsunuz ve ardından ödeme ayarları seçeneğine ulaşıyorsunuz.
 • Ardından yeni kart ekle bölümüne tıklıyoruz
  • Ödeme ayarlarında yer alan kart ekle bölümü, yeni kredi kartı ya da para kartınızı girebileceğiniz bir bölüm. Burada kart bilgileri girilerek rahatlıkla çalışma yapabiliyorsunuz.
 • Kart bilgilerinizi girerek işleme devam edebiliyorsunuz
  • En azından güvenli bir şekilde yapılacak olan bu işlem sizin için birkaç dakika içeresinde halledilecektir.
 • Sonra da 3D secure işlemleri için gelen şifreyi giriyoruz

 • Bankanızdan kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra bir sms gelecek. O mesajı uygulama içerisine giriyoruz ve sonra da kart ekleme işlemi tamamlanmış oluyor. Yani artık para gönderirken kart bilgisi girmek zorunda olmayacaksınız.
 • Para gönderdiğiniz kişiyi seçerek işleme devam edin
  • Para göndermek istediğiniz kişiye gelin. Orada bir konuşma yaptıysanız zaten görünür. Oradan para gönder seçeneğine tıklayarak detaylı bir çalışma yapabilirsiniz.
 • Tutar girin ve sonra da işleme devam edin
  • 10 TL ve katları şeklindeki seçiminizi yaptıktan sonra tutarınızı giriyorsunuz ve kendiniz belirleyebileceğiniz bir miktarı da girebiliyorsunuz. Sonra da gönder seçeneğine basarak bu işlemi halletmiş oluyorsunuz ve sağlıklı ve güvenli bir şekilde para transferini yapmış oluyorsunuz.

Turkcell Bip kullanımını bu şekilde sizlere anlatabiliriz. Şimdiden verimli kullanımlar dileriz.

 

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir