Kapat
Donanım 0

Telefonda ve Klavyede Sağa Sola Ok İşareti Nasıl Yapılır?

Telefonda ve klayvede sağ sol tuşları yapmak adına sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Aslantek ailesi olarak özellikle bu konularda kaliteli bir içerik üretmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi insanların beklentilerini ve yenilikçi çözümlerini en iyi şekilde ön plana çıkarmak niyetimiz var. Peki ama nasıl? Bildiğiniz gibi aşama aşama yapılacak olan çalışmalar ve farklı yenilikler için sizlere dair daha verimli ve daha özverili bir çözüm sunuyoruz. Hazırsanız başlayalım. Bu yazımızda öğreneceğiniz başlıklar şunlar olacaktır:

 

  • Telefonda Sağa Sola Ok İşareti Nasıl Yapılır?
  • Klavyede Sağa Sola Ok Nasıl Yapılır?

Klavyede bu konuda yapılacak işlem telefona göre daha rahattır. Ama telefondan telefona da süreç değiştiği için gelin de hep birlikte detaylandıralım.

Telefonda Sağa Sola Ok İşareti Nasıl Yapılır?

Aslında bu konu oldukça gündem yaratan ve merak oluşturan bir konudur. Sizlere dair daha etkin ve daha yenilikçi bir çalışma üretmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi her şeyin kendi içinde değişen ve yenilenen bir süreci var ve aşama aşama daha rahat ve kaliteli bir çözüm sunuluyor.

Akıllı telefon kullanıyorsanız telefonunuzun ayar bölümünden bu konuda Türkçe dil seçeneğini seçmeniz önemli olacaktır. Çünkü ok işaretini doğrudan ayarlar üzerinden yapacaksınız. Telefonunuzla birlikte tercih edeceğiniz bütün seçimleri ve aşamaları kendinize göre kullanın ve ön plana çıkarmaya devam edin.

Öncelikle mesaj yollarken yapacağınız işlemlere göz atmanız gerekiyor. Mesajı yazarken emojilere gelin ve oradan karakterler bölümüne tıklayın. Orada zaten ok işaretini rahatlıkla göreceksiniz. BUnun için ekstra bir ayarlamaya girmenize gerek kalmayacak bu sayede. Tek bir tıklama ile ön plana çıkarılacak olan bu işlemleri kendiniz de rahatlıkla yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayarda Sağa Sola Ok Nasıl Yapılır?

Aslında bunun birkaç yolu var. Öncelikle insanlar Google üzerinden ok işareti diye arama yapıyor ve bu aramalara göre ok işaretlerini bulup kopyalayıp bilgisayarda ihtiyaç duydukları yere yapıştırıyor. Bunun dışında da ok işaretlerini bulmak için shift, ctrl tuşylarını kullanabilirsiniz. Ctrl shift tuşlarının da yardımı ile kombinasyon oluşturabilir ve bu sayede sağa ve sola ok yapabilirsiniz. En güzel yöntem de bu oluyor bu yüzden.

Klavyede sağ (ileri yön) ok işareti için kısayol: “ALT + 26” – İsterseniz → işaretini kopyalayıp, kullanabilirsiniz.
Klavyede sol (geri yön) ok işareti için kısayol: “ALT + 27” – İsterseniz ← işaretini kopyalayıp, kullanabilirsiniz.

Bu yöntemle birlikte sizlere dair üretilen bütün seçenekleri ön plana çıkarabilir ve yeniliklerin de tamamını organize edebilirsiniz. Şimdiden keyifli kullanımlar diliyoruz. Aşama aşama değişen ve yöntemlerle birlikte karşımıza çıkan bütün çözümleri tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir