Kapat
Valorant Sistem Gereksinimleri Kapalı Beta Nasıl Oynanır?
Sistem Gereksinimleri 0

Valorant Sistem Gereksinimleri Kapalı Beta Nasıl Oynanır?

Geçtiğimiz ay tanıtılan ve kapalı beta sürecinde sayılı oyuncunun deneyimleme fırsatı bulabildiği Valorant çılgınlığı büyümeye devam ediyor. Canlı yayın platformu Twitch’de birçok yayıncının aktif olarak yayınladığı oyun, bilgisayar oyuncularının da ilgisini çekmiş durumda. Valorant sistem gereksinimleri ise neredeyse her bilgisayarda oynamaya uygun.

Valorant Nedir?

Valorant, Leauge of Legends ile adını dünyaya duyurmayı başaran Riot Games tarafından geliştirilen çok oyunculu bilgisayar oyunudur. İlk olarak 2020 yılında piyasaya çıkan oyun, Riot Games’in bu türde geliştirdiği ilk oyun olması nedeniyle geliştirici bünyesinde ayrı bir yere sahiptir. Unreal Engine 4 oyun motoru ile tasarlanan Valorant, etkileyici görsel detaylar ile kısa süre içerisinde oyuncuları etkilemeyi başarmıştır. Ücretsiz olarak sunulan oyuna şimdilik kapalı betada olması nedeniyle herkes erişim sağlayamamaktadır. Valorant’ın resmi internet sitesinde oyunun bu yılın yaz aylarında oyuncularla buluşacağı belirtilmektedir.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Valorant Sistem Gereksinimleri 30 FPS, 60 FPS ve 144+ FPS olmak üzere üç ayrı başlık altında oyunculara sunulmuştur. Bu sayede oyuncular sistem özelliklerine göre alacağı FPS değerini oyunu indirmeden öğrenebilmektedir.

En Düşük Sistem Gereksinimleri (30 FPS)

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8 ve Windows 7

İşlemci: Intel i3-370M

Grafik işlemcisi: Intel HD 3000 (1GB VRAM)

RAM: 4GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri (60 FPS)

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8 ve Windows 7

İşlemci: Intel i3-370M

Ekran Kartı: Intel HD 3000 (1GB VRAM)

RAM: 4GB

En İyi Sistem Gereksinimleri (144+ FPS)

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8 ve Windows 7

İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz

Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050 Ti (1GB VRAM)

RAM: 4GB

Valorant Kapalı Beta Nasıl Oynanır?

Valorant, henüz kapalı beta sürecinde olması nedeniyle tüm oyuncuların kullanımına sunulmamıştır. Yalnızca sayılı kişinin erişebildiği oyunda hata gidermeleri ve çalışmaları devam etmektedir. Yaz ayınca son sürüm olarak sunulacak oyunu kapalı betada oynamak için takip etmeniz gereken bazı adımlar yer alıyor. Bu adımlar Valorant’a kapalı betada erişmenizi sağlasa da kesin sonuç vermeyebilir.

  1. Valorant kapalı betaya katılmak için ilk olarak Riot Games hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  2. Riot Games üyeliğinize giriş yaptıktan sonra oyun hesabınızı Twitch hesabınız ile eşleştirmeniz gerekiyor. Bunun nedeni ise bir kapalı beta anahtarına sahip olmak için Twitch yayınlarını izlemek zorunda olmanız.
  3. Valorant oynayan Twitch yayıncılarını izleyerek kapalı betaya katılma şansı yakalıyor ve eğer şanslıysanız oyunu herkesten önce oynamaya başlayabiliyorsunuz. Bunun ne kadar süreceğini söylemek ise mümkün değil, bu nedenle yayınları sürekli olarak takip etmenizi öneriyoruz.

Son günlerde oyun gündemini oldukça meşgul eden oyunun boyutları ise 7,9 GB olarak açıklanmış durumda. Riot Games sunucularını kullanan oyunun Türkiye’de League of Legends’den tanıdığımız bir sunucusu bulunuyor. Bu sayede Valorant, oyunculara çok düşük gecikme süreleri ile oynama imkanı sunuyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir