Kapat
AirPods Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?
iOS 0

AirPods Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Apple’ın gözde kablosuz kulaklık serisi AirPods, her geçen gün yeni güncellemelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Çeşitli iyileştirmelerin ve hata gidermelerinin bulunduğu güncellemeler AirPods Pro ve AirPods 2. Nesil’i kapsarken ne yazık ki AirPods için güncelleme sunulmuyor. AirPods’larını en güncel hali ile kullanmak isteyen kullanıcıların aklına ise “AirPods yazılım güncellemesi nasıl yapılır?” sorusu geliyor. Bu yazımızda AirPods’larınızı nasıl son sürüme yükseltebileceğiniz adım adım anlatıldı.

AirPods Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

AirPods cihazlar aslında sürekli olarak yeni gelen güncellemelerden nasibini alıyor. AirPods’lar telefonunuz ile yakınlık sağladığında yeterli şarj seviyesine sahip olmaları durumunda kendilerini güncelleyerek en yeni sürüme kavuşuyor. Apple ekosistemi içerisinde yer alan kablosuz kulaklıkları manuel olarak güncellemenin bir yolu ise bulunmuyor. Kablosuz kulaklığınızın sürüm bilgisi hakkında detayları öğrenebilirken güncelleme için uygun koşulları sağlamak kullanıcıya düşüyor.

AirPods’larınız için güncellemeye uygun bir ortam oluşturmak için aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip etmeniz gerekiyor.

  • İlk olarak AirPods’larınızın her ikisini de kutusuna yerleştirerek kapağını kapatın.
  • AirPods’unuzun kutusunu şarj kablonuz ile güç kaynağına takın. Eğer bir AirPods 2 sahibiyseniz kablosuz şarj teknolojisinden de faydalanabilirsiniz.
  • iOS işletim sistemine sahip cihazınızı AirPods’unuzun yakınına bırakın ve cihazınızın internet bağlantısını kontrol edin.
  • Ardından güncelleme tamamlanana kadar bekleyin. Son olarak ise sürüm numaranızı kontrol ederek güncellemenin tamamlandığından emin olun.

Sürüm numaranızı kontrol etmek için Ayarlar uygulamasına gidin ve Genel seçeneğini işaretleyin. Ardından Hakkında diyerek AirPods’a tıklayın, açılan ekranda sürüm numaranız ve diğer bilgileri inceleyin.

En Son AirPods Pro ve AirPods 2. Nesil Güncellemesi

Apple son olarak Aralık 2019 tarihinde AirPods Pro ve AirPods 2 modelleri için sürpriz bir güncelleme yayınladı. AirPods Pro’nun beraberinde getirdiği hataları gidermek için yayınlanan güncelleme, 2C54 sürüm numarasıyla gelen son güncelleme ile en iyi hale geldi. Güncellemenin hangi yenilikleri sunduğu resmi olarak açıklanmazken hata gidermeleri ve performans iyileştirmelerinin olması ise muhtemel. Eğer bir AirPods Pro veya AirPods 2. Nesil sahibiyseniz güncelleme işleminiz büyük olasılıkla yapılmış olacaktır, ancak güncellemenizi kontrol etmek ve hala yüklemediyseniz kablosuz kulaklığınızı son sürüme yükseltmek için yukarıda anlatılan işlemleri uygulamanız yeterli.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir