Kapat
Uygun Fiyatlı AirPods Modeli Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir!
Haberler 0

Uygun Fiyatlı AirPods Modeli Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir!

Popüler teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni akıllı telefon modeli iPhone SE ile oldukça konuşuldu. Apple ürün yelpazesinde görmeye pek alışkın olmadığımız uygun fiyat etiketi ve en güncel özellikler ile gelen yeni iPhone SE uzun zamandır bekleniyordu. Yıllar sonra kullanıcıların karşısına çıkan model kimi kişiler tarafından yoğun eleştiriye tutulsa da bu modeli gerçekten bekleyen kişiler için oldukça sevindirici bir gelişme oldu. Daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen Apple ise uygun fiyatlı ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkmakta kararlı. Yakın tarihte göreceğimiz ürünlerden bir diğeri ise uygun fiyatlı AirPods, oyun kolu ve iki yeni HomePod modeli.

Uygun Fiyatlı AirPods Önümüzdeki Aylarda Tanıtılabilir

Uygun Fiyatlı AirPods Modeli Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir!

Ülkemizde 850 TL’den başlayan fiyatlarla satılan AirPods modelinin fiyatı Pro versiyonu ile 1500 TL’ye ulaşabiliyor. Daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen Apple ise amiral gemisi modellerin yanı sıra uygun fiyatlı ürünler ile bu kitlelerin dikkatini çekmekte kararlı. Bu doğrultuda ilk adımı iPhone SE ile yapan markanın bir sonraki durağı ise muhtemelen uygun fiyatlı AirPods olacak gibi görünüyor.

Kimliği bilinmeyen kişiler tarafından sızdırılan bilgiler doğrultusunda ilerleyen süreçte çok daha ucuz bir kablosuz görmek mümkün gibi görünüyor. Fiyatlandırma konusunda henüz kesin bilgiler bulunmasa da 129 dolar fiyat etiketine sahip bir AirPods görmemiz pek de şaşırtıcı olmaz. Elbette tüm bunların daha düşük pil kapasitesi, ses kalitesi ve arındırılmış özellikler karşılığında olduğunu da belirtelim.

Bir Büyük ve Bir Küçük Olmak Üzere İki Yeni HomePod

Uygun Fiyatlı AirPods Modeli Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir!

Apple’ın son dönemde tanıttığı ürünlerden bir tanesi ise akıllı ev teknolojileri üzerine yoğunlaşmış HomePod’lar. İlk HomePod tanıtıldığında her ne kadar marka tarihine geçecek kadar kötü bir başarısızlık ile sonuçlanmış olsa da Apple henüz bu üründen vazgeçmiş değil. Akıllı hoparlörlerin ilerleyen yıllarda hayatımızda daha çok yer edineceğini düşünen şirket ne kadar erken olsa da pazarda yerini almak istiyor.

Teknoloji dünyasında yankılanan sızıntılardan bir diğeri ise Apple’ın bir yeni HomePod modeli geliştirdiğini ve önceki ürün üzerinde çalışmalar yaptığı yönünde. Üstelik bu kez tanıtılacak HomePod’ların Apple Music, Spotify ve YouTube Müzik gibi uygulamalarla çalışarak çok daha akıllı olacağı da düşünülüyor. Yalnızca bununla sınırlı kalmayan iyileştirmelerin Apple’ın akıllı asistanı Siri’yi de kapsaması muhtemel görünüyor.

Apple’ın akıllı hoparlör pazarında kendisine yer bulabilmesi için en büyük rakipleri Google ve Amazon ile rekabet etmesi gerekiyor. Bunun içinse fiyat politikasını değiştirmesi ve rakipleri ile mücadele edebilecek fiyat etiketi ile kullanıcıların karşısına çıkması. Bu satırları birkaç yıl önce yazıyor olsaydık Apple’ın asla yüksek karlılıktan vazgeçeceğini düşünmezdik, ancak şirketin yeni fiyat politikası bu konudaki fikirlerimizi değiştirmekte fazlasıyla yeterli gibi görünüyor. İki farklı boyutta gelmesi beklenen HomePod’ların 2020 yılının ikinci çeyreğinde yeni iPhone modeli ile tanıtılması bekleniyor.

İlk Kez Görünecek Apple Game Controller

Apple’ın 2020 yılında tanıtması beklenilen bir diğer heyecan verici ürün ise ilk defa kullanıcıların karşısına çıkacak olan Apple Game Controller oluyor. Geçtiğimiz sonbahar tanıtılan Apple Arcade platformu ile birlikte çalışması planlanan kontrolcünün bu yıl tanıtılmasının teknoloji dünyasında büyük yankı uyandıracağı kesin. Henüz özelliklerinin bilinmediği kontrolcünün Apple Arcade ve Apple TV ile çalışması ise muhtemel.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir