Kapat
Telefon 0

Samsung Galaxy S10 Plus Özellikleri ve İncelemesi

Galaxy S serisinde ilgi çeken modellerden biri olan Samsung Galaxy S10 Plus özellikleri ve incelemesi hakkında, detaylara yer verdik. Bizzat incelediğimiz telefon için hazırladığımı bu inceleme yazımızda aynı zamanda, cihazın özelliklerini de sizler için yorumladık.

Samsung Galaxy S10 Plus Özellikleri ve İncelemesi

Galaxy S10 Plus Ekran Özellikleri

3040X1440 pixel ekran çözünürlüğüne sahip ilan cihazın kullanmış olduğu Dynamic Amoled teknolojisiyle birlikte, muhteşem bir şekilde tasarlandığından rahatlıkla söz edebiliriz. Kasa gövde oranını yüzde 88.9 olarak gördüğümüz cihaz, bu anlamda da kendi segmentinde yer alan rakiplerine oldukça iddialı duruyor.

522 PPİ ekran piksel yoğunluğu ve Full HD çözünürlüğe sahip olan Samsung Galaxy S10 Plus akıllı telefonda, ekran PPİ piksel yoğunluğunun biraz daha artırılmış olmasını beklerdik. Ancak bu beklentimiz, cihazın PPİ yoğunluğunun yeteri düzeyde olmadığı anlamına gelmez.

S10 Plus Sistem Özellikleri İncelemesi

128 GB dahili hafızanın yanında 512 GB harici depolama özelliği sunan akıllı telefon, genel anlamda yer kapasitesinde de ideal olarak nitelendirilebilir.

8GB RAM kapasitesi bulunan Samsung Galaxy S10 Plus özellikleri arasında Ultrasonik parmak izi okuyucunun yer alması, cihaza ayrı bir hava katmış. 1.95 GHZ frekansa sahip olan cihazda kullanılan Cortex a55 yonga seti, telefonu daha güçlü kılan özellikler arasındadır. Android 9 Pie işletim sistemi ve Exynos 9820 işlemcisiyle, temel özellikler açısından da kendi sınıfına göre yeterli görülebilecek cihazlardan biridir.

Pil ve Kamera  İncelemesi

Orta düzeyde kullanımlarda 4100 mAh pil kapasitesi bulunan cihazla, günü rahat bir şekilde çıkarmak mümkün oluyor. Her ne kadar orta düzey kullanım desek de, bunun biraz daha ilerisinde bu pil özellikleriyle telefonu kullanmak mümkün oluyor.

Dual piksel faz algılama teknolojisi ve optik imaj sensörü gibi kameraya ait unsurlarda, Samsung Galaxy S10 Plus özellikleri arasında dikkat çekiyor. Cihazın arka kısmında bulunan üçlü kamera setindeki ana kamera 16 MP, diğer kameralar ise 12 MP çözünürlüğe sahip.

Arka kısımda bulunan bu kameraları inceleyip çekim yaparak, özelliklerinde biraz daha detaya inmek istedik. Üç kameranın olması, farklı çekimlere aynı anda odaklanma imkânı tanıyor. Bu özellik kendi alanın da, muhteşem bir özellik olarak kabul edilebilir.

Ana kamera özellikleri arasındaki 4k/60 kare video kayıt, telefona kamera anlamında çok şey katmış. Ultra HD video kaydı yapabileceğiniz telefonun ön kısmına baktığımızda ise, 8 MP ve 10 MP ultra HD video kaydı yapabilen iki ayrı kamera bulunuyor. Ön kameraların loş ışıkta ve gün içindeki çekimlerinin, oldukça tatminkar olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Tasarım İncelemesi

Samsung Galaxy S10 plus incelemesi yazımızda, son olarak tasarıma da biraz değinelim. Şirketin daha önceden üretmiş olduğu sürüm S9 Plus ile kıyaslandığında, S10 Plus biraz daha ince olarak karşımıza çıkıyor.

Seramik beyaz, prizma siyah ve prizma yeşil renkleriyle satışta olan telefonun, tasarımsal anlamda da Samsung’a yakışır kalitede olduğundan bahsedebiliriz.

Gorilla Glass 6 ekran teknolojisin kullanıldığı telefonun alt kısmında, hoparlör mazgalı ve şarj soketi dışında herhangi bir şey yer almıyor. Büyük ekranlı bir cihaz olmasına rağmen tek elle rahat bir kullanıma sahip olmasının da, oldukça klas bir özellik olduğunu belirtelim.

Sonuç olarak; Samsung Galaxy S10 incelemesi ile verdiğimiz bilgileri toparlayacak olursak, telefonun kendi segmentindeki rakiplerine göre ortalamanın biraz üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Önerilen İçerik: Samsung Akıllı Elbise Yolda! Akıllı elbise üretecek! başlıklı yazımızda, Samsung’un ilgi çekici ürünleri arasında olması beklenen akıllı elbise hakkındaki teknoloji haberimizi okuyabilirsiniz.

 

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir