Kapat
iPhone Cihazlarda Ekran Kaydı Nasıl Yapılır? Kısa Yol Kullanımı
iOS 0

iPhone Cihazlarda Ekran Kaydı Nasıl Yapılır? Kısa Yol Kullanımı

Kimi zaman telefonda gördüğünüz bir hatayı ya da beğendiğiniz bir şeyi arkadaşlarımıza göndermek için ekran görüntüsü alabiliyoruz. Ekran görüntüsünün yeterli olmadığı durumlarda ise ekran kaydedicisine başvurmamız gerekebiliyor. Bu yazımızda iPhone cihazlarda ekran kaydı nasıl yapılır adım adım açıklıyoruz.

iPhone Cihazlarda Ekran Kaydı Nasıl Yapılır

  1. Her defasında ekran kaydediciyi kolay bir şekilde açmak için bunu kontrol merkezine eklememiz gerekiyor. Bunun için Ayarlar, Kontrol Merkezi’ne gidin ve kontrolleri özelleştir seçeneğine tıklayın. Bu ekranda ekran kaydedicinin yukarı kısıma eklendiğinden emin olun.
  2. Ekran kaydetme kısayolunu kontrol merkezine ekledikten sonra ana sayfaya dönerek ekranı kaydırın ve kontrol merkezine ulaşın. Buradan en aşağıda yer alan ekran kaydetme seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra ekran kaydınız başlayacaktır.
  3. iPhone cihazınızda ekran kaydedici ile çektiğiniz videolar 900×1600 piksel çözünürlüğünde ve MP4 formatında kaydedilecektir. Kaydı tamamladıktan sonra videonuzu istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir