Kapat
Xiaomi Mi 10 Ultra Yeni Kılıf ve Kamera Teknolojisi ile Geliyor!
Haberler 0

Xiaomi Mi 10 Ultra Yeni Kılıf ve Kamera Teknolojisi ile Geliyor!

Dünyanın önemli akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Xiaomi’nin 10. Yılı şerefine geliştirdiği yeni amiral gemisi modeli Mi 10 Ultra’ya ait detaylar gelmeye devam ediyor. Tanıtıldığı gün itibariyle markanın en güçlü akıllı telefonlarından bir tanesi olması beklenen Xiaomi Mi 10 Ultra modelinin anti bakteriyel kılıf ve ekran altı özçekim kamerası ile geleceği söyleniyor. Anti bakteriyel özellikteki kılıfın yanı sıra aynı korumaya sahip bir ekran koruyucunun da yeni akıllı amiral gemisine eşlik edeceği belirtiliyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra Yeni Kılıf ve Kamera Teknolojisi ile Geliyor!

Bir süredir geliştirme süreci devam eden Xiaomi Mi 10 Ultra modelinin tanıtım tarihine günler kala markanın en yetkili ağızından Lei Jun’dan çeşitli ipuçları gelmeye devam ediyor. Xiaomi’nin en güçlü akıllı telefonlarından bir tanesi olacak olan Mi 10 Ultra modeline ilişkin açıklamalarda bulunan CEO’nun ifadeleri ile yeni akıllı telefonun antibakteriyel kılıf ve yine aynı özellikte bir ekran koruyucu ile geleceği kesinleşmiş oldu. Dünyanın COVID-19 salgın hastalığı ile mücadele ettiği günümüzde bu kararın oldukça yerinde olduğunu ancak ilk olmadığını da belirtelim. Güney Kore’nin gözdesi Samsung’un da bir süredir Galaxy Note 20 serisi akıllı telefonları için anti bakteriyel kılıflar sunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Diğer bir taraftan modele ilişkin farklı iddialar da ortaya atılmaya devam ediyor, gündeme gelen iddialardan bir tanesi ise Mi 10 Ultra modelinde ekran altı öz çekim kamerasına yer verileceği oluyor. DSCC’nin kurucusu Ross Young tarafından gündeme getirilen bu iddia, yeni akıllı telefonda ekran altı kamera teknolojisinin bulunacağını ifade ediyor. Kamera tasarımlarının her yeni modelde değiştiği günümüz akıllı telefon dünyasında bu sefer bir kamera çentiği görmeyeceğimizi, kameranın camın altına gizleneceği konuşuluyor.

Akıllı telefon dünyasının önemli haber kaynaklarından olan Ice Universe’nin Mi 10 Ultra modeline ilişkin dünyayı şok edecek bir telefon olacağı yönündeki söylemleri bu iddiayı destekleyen unsurların başında geliyor. Zaten iddianın sahibi olan Young da ifadelerini bu paylaşım altında dile getiriyor. Xiaomi ile birlikte diğer akıllı telefon üreticilerinin de bu teknoloji üzerinde çalıştıkları biliniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir