Kapat
Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi OnePlus Nord Tanıtıldı!
Haberler 0

Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi OnePlus Nord Tanıtıldı!

OnePlus’ın bir süredir merakla beklenen uygun fiyatlı amiral gemisi modeli OnePlus Nord tanıtıldı. Geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirilen etkinlik ile dünyaya duyurulan yeni akıllı telefon modelinin teknik özellikleri ve tasarımı da netleşmiş oldu. Şık tasarımı ve etkileyici tasarımıyla Nord’un en dikkat çekici yanı ise uygun fiyatıydı.

Çinin Apple’ı olarak da bilinen OnePlus, bugüne kadar amiral gemisi katili lakabıyla bilinen akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekledi. Markanın bugünkü konumuna gelmesini sağlayan amiral gemisi lakabını OnePlus ile özleşteştiren uygun fiyatlı akıllı telefonların bir süredir ortalarda olmaması kullanıcıların tepkisine yol açmış ve marka kullanıcıları memnun etmek adına yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. OnePlus CEO’sunun açıklaması üzerine büyük merak konusu olan OnePlus Nord, bugün itibariyle tanıtıldı.

Nihai hali ile kullanıcıların beğenisine sunulan OnePlus Nord’un tasarımı ve fiyatı kullanıcı dostu olacak şekilde düşünüldü. Tasarım noktasında pek çok kişinin hoşuna gidebilecek alışılagelmiş çizgiler kullanılırken radikal değişikliklere gidilmemiş. Dikey bir kamera kurulumunun yer aldığı Nord modelinde toplamda 6 kameraya yer verilmiş. Ön tarafa bakıldığında ise kamera noktasında yine günümüz modasını takip eden cihazın Samsung ve diğer pek çok üreticinin de kullandığı ön kamera tasarımına yer verilmiş. Uçtan uca ekran ile ekran gövde oranının en yüksek seviyede tutulduğu cihazda ekran teknolojisi noktasında ise Infinity-O AMOLED tercih edilmiş.

OnePlus Nord Tanıtıldı: Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Bütçe dostu olması için geliştirilen ve olabildiğince uygun fiyatlı tutulmaya çalışan OnePlus Nord modelinde her ne kadar maddi kaygılar bulunsa da tasarım noktasında günümüz modasının dışına çıkılmamış. Bugün itibariyle yeni tanıtılan bir cihazın sahip olması gereken tüm tasarım detaylarına sahip olan akıllı telefon modelinin ön tarafında düz bir cam kullanılırken arka tarafında ise kullanıcıya daha ergonomik bir tutuş sağlaması için kavisli cam tercih edilmiş. Günümüzün büyük akıllı telefon trendi bu cihazda da devam ederek 6,44 inç büyüklüğünde bir ekrana yer verilmiş. Bu ekran 90 Hz yenileme hızına sahipken AMOLED panel teknolojisi ile üretilmiş.

Uygun fiyatlı olduğu kadar kendi sınıfının en performanslı akıllı telefonu olması için de üretilen OnePlus Nord’da Qualcomm’un orta seviye akıllı telefonlar için geliştirmiş olduğu en yeni işlemcilerden bir tanesi olan Snapdragon 765G kullanılmış. Adının sonundaki G yani Gaming ibaresi daha performanslı kullanımlar için üretilen bu işlemci kullanıcıya en iyi deneyimi sunmak için geliştirilmiş. Aynı zamanda 5G destekli bir modem ile yakın zamanda hayatımıza girmesi beklenen 5G teknolojisinin temelleri bu cihazda da atılmış. OnePlus Nord’un 4115 mAh kapasiteye sahip bataryası markanın Warp Charge 30T isimli hızlı şarj teknolojisi ile desteklenirken bu bataryanın yalnızca 30 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 70 şarj olması sağlanmış.

Orta-üst seviyede konumlandırılan yeni akıllı telefonunun arka tarafında OIS destekli 48MP çözünürlüğünde ana kamera kullanılırken dörtlü kamera kurulumu 8 MP çözünürlüğündeki ultra geniş açılı kamera ve çözünürlüğü açıklanmayan makro kamera ile tamamlanmış. Arka kamera paketinin son üyesi olan dördüncü kameranın özellikleri açıklanmazken OnePlus 8 Pro’da olduğu gibi bir renk filtresi olabileceği tahmin ediliyor. Ön tarafa bakıldığında ise 32MP çözünürlüğünde bir ana kamera ve 8MP çözünürlüğünde geniş açılı kamera bizleri karşılıyor.

OnePlus Nord Fiyatı

Dahili depolama alanında oldukça cömert olan Nord modelinin 256 GB’a kadar depolama seçenekleri bulunuyor, akıllı telefon RAM noktasında ise 6, 8 ve 12 GB olmak üzere üç farklı seçeneği yer alıyor. Bu seçeneklere bağlı olarak değişen fiyat ise sırasıyla şu şekilde; 2.299 TL, 2.599 TL, 2.749 TL. Elbette bu fiyata vergilerin dahil olmadığını ve OnePlus’ın ülkemizde resmi olarak satışının bulunmadığını da belirtelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir