Kapat
Dünyanın En Pahalı 6 Oyuncu Bilgisayarı: GTA 5 Kaldırır Mı?
Ürün İnceleme 0

Dünyanın En Pahalı 6 Oyuncu Bilgisayarı: GTA 5 Kaldırır Mı?

Geçmişten bugüne kaybolmayan, aksine her geçen gün daha fazla kişinin satın almış olduğu oyuncu bilgisayarları tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgın hastalığı ile yeniden gündeme gelirken birçok mağaza stoklara yetişmekte güçlük çekiyor. Uzun süredir herkesin eve kapandığı bu dönemde vakit geçirmek için tercih edilen aktivitelerin başında oyunlar gelirken, bu oyunları en iyi şekilde oynayabilmek içinse oyuncu bilgisayarları gerekiyor. Hal böyle olunca dünyanın en pahalı 6 oyuncu bilgisayarı da merak ediliyor, siz sormadan biz o meşhur soruyu soralım GTA 5 kaldırır mı?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte oyun dünyası da bu değişime ayak uyduruyor ve oyunlar her geçen gün daha iyi grafiklere ve dinamiklere sahip şekilde kullanıcılarla buluşuyor. Adeta gerçeği yansıtan grafikler büyük boyutlarının yanı sıra iyi sistem gereksinimlerini de beraberinde getiriyor. Hal böyle olunca yeni çıkan pek çok oyuna gündelik ya da iş bilgisayarlarında akıcı bir şekilde deneyimlemek mümkün olamayabiliyor, kullanıcılar ise bilgisayarlarının yeterli gelmediğini düşündüklerinde oyuncu bilgisayarlarına yöneliyor. İşte satın alabileceğiniz dünyanın en pahalı 6 oyuncu bilgisayarı ve etkileyici özellikleri!

Dünyanın En Pahalı 6 Oyuncu Bilgisayarı

MSI GT76 Titan DT Oyuncu Bilgisayarı

Türkiye’de de satışı bulunan MSI GT76 Titan DT oyuncu bilgisayarının ülkemizde en fazla 32GB RAM kapasitesine sahip modeli bulunsa da yurt dışında 128 GB’a kadar RAM seçenekleri ile bu cihaza sahip olmak mümkün oluyor. En son donanım özelliklerini barındıran MSI GT76 Titan DT’nin dikkat çekici yanı ise 11 bin dolarlık fiyat etiketi olarak karşımıza çıkıyor. Güncel kur ile yaklaşık 76 bin TL’ye tekabül eden bu oyuncu bilgisayarının bir ikinci el otomobil ile aynı değerde olduğunu hatırlatalım.

Infin8 Altar Oyuncu Bilgisayarı

İlk bakışta tasarımı ile herkesi şaşırtmayı başaran Infin8 Altar oyuncu bilgisayarının dikkat çekici tarafı masa şeklindeki yapısı oluyor. Direkt olarak masanın kendisini oluşturan sistem 12 bin dolar değerindeki bu oyuncu bilgisayarını satın alan kişileri ekstra bir masa alma zahmetinden kurtarıyor. RGB ışıklandırmalar ile bir oyuncu bilgisayarında bulunması gereken tasarımsal tüm detayları barındıran modelin teknik özellikleri ise en az fiyatı kadar etkileyici olmayı başarıyor.

Kylaralthor Janus 2.0 Oyuncu Bilgisayarı

Kylaralthor Janus 2.0 isimli oyuncu bilgisayarı birkaç yıl önce ilk çıktığında 3D Mark testlerinden elde etmiş olduğu 17.379 puanlık başarısı ile dünya genelinde en fazla skor alan 12. Bilgisayar olmayı başarmıştı. Kişisel kullanım için hazırlanan bu sistemin özellikleri sahibi tarafından en ince detayına kadar paylaşılırken sistemde 4 ekran kartı ve 26 fanın kullanması dikkatleri üzerine çekmeye fazlasıyla yetiyor. Bugün dahi pek çok sistemde iki ekran kartı kullanılmazken bundan birkaç yıl önce 4 ekran kartını kullanmak sistemin ne kadar uzun ömürlü olacağını da gözler önüne seriyor. Aynı zamanda Kylaralthor Janus 2.0 modeli bu kadar fazla donanımı içerisinde barındırabilmek için iki kasanın birleşiminden oluşuyor. Bu modelin fiyatı ise 18 bin dolar yani 123 bin TL olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyanın En Pahalı 6 Oyuncu Bilgisayarı Üçüncüsü: Custom Maingear F131

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük özel bilgisayar toplama sitelerinden bir tanesi olan Maingear tarafından hazırlanan Custom Maingear F131, 20 bin dolara yaklaşan fiyatı ile şirketin bugüne kadar hazırlamış olduğu en pahalı bilgisayar olma özelliğini taşıyor. Oyun haricinde video prodüksiyon gibi pek çok yüksek donanım gerektiren işlemin de rahatlıkla yapılabileceği bilgisayarda toplamda 16 GB SSD ve 20 TB HDD bulunuyor. En iyi donanım parçalarının tercih edildiği Custom Maingear F131 modelinde Windows 10 Pro işletim sistemi de ihmal edilmiyor.

Dünyanın En Pahalı 6 Oyuncu Bilgisayarı İkincisi: 8Pack Orion Supernova

Dünyanın en pahalı 6 oyuncu bilgisayarı listesinde AMD Ryzen işlemci kullanan tek model olması nedeniyle diğerlerinden farklılaşan 8Pack Orion Supernova, İngiltere’nin önemli bilgisayar toplama şirketlerinden overclockers’ın en pahalı iki modelinden bir tanesi olmasıyla dikkat çekiyor. Özel olarak üretilen güç kaynağı, sıvı soğutma sistemi ve kablolama yapısına sahip bu modelin donanım özellikleri kadar tasarımı da son derece etkileyici görünüyor. 22 bin doları aşan fiyat etiketi ile en pahalı 5. Oyuncu bilgisayarı unvanını taşıyan bu model de yine 3 adet NVIDIA’nın en yeni ekran kartı RTX 2080Ti ile geliyor.

Dünyanın En Pahalı 6 Oyuncu Bilgisayarı Birincisi: 8Pack Orion X2

Dünyanın en pahalı oyuncu bilgisayarı olması ile ünlü 8Pack Orion X2 de yine overclockers tarafından hazırlanan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi iki farklı sistemi içerisinde barındıran bu oyuncu bilgisayarının masrafı da en az gücü kadar yüksek oluyor. Tek kasa içerisinde ana ve ikincil olmak üzere iki farklı sistemin bulunması sistemin fiyatını arttıran faktörlerin başında yer alırken 8Pack Orion X2 44 bin dolarlık fiyat etiketi ile ülkemizde bir ev fiyatına tekabül ediyor. Eğer 8Pack Orion X2 alacak kadar paranız varsa bunun yerine birkaç araba ya da ev almayı tercih edebileceğinizi unutmayın.

Dünyanın en pahalı oyuncu bilgisayarlarından bir tanesi 44 bin dolar yani 300 bin TL’nin üzerindeki fiyat etiketine sahipken yine de en pahalı bilgisayar 442 bin TL’lik fiyat etiketi ile Apple Mac Pro oluyor. Özel olarak hazırlanan bu sistemler oyun oynamanın haricinde video prodüksiyon gibi işlerde de kullanıldıkları için genellikle şirketler tarafından tercih ediliyor. Etkileyici fiyatları ile son derece gelişmiş olan bu sistemlerin oynatamayacakları oyun ise sanırım bulunmuyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir