Kapat
En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler (2020)
Aksesuar 0

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler (2020)

Yanımızda özgürce taşıyabildiğimiz ve hangi ortamda olursak olalım müzik zevkimizi zirvede yaşayabileceğimiz Bluetooth hoparlörler işlevleri itibariyle inanılmaz cihazlardır. Saatlerce kullanma imkânı sunan bataryaları, birbirinden farklı göze hoş gelen tasarımları ile herkes bu ürünlere sahip olmalılar. Ancak pazardaki yüzlerce üründen dolayı kullanıcılar doğru modeli bulmakta zorluk çekmekte, biz de bu kişilere ışık tutmak için en iyi taşınabilir Bluetooth hoparlörler listesini hazırlamaktayız.

Artık her şeyin kablosuz bir hal aldığı günümüzde bu akıma ayak uyduran ürün gruplarından birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Bluetooth teknolojisi ile çalışan hoparlörler. Tatilde, piknikte ya da kampta günün her anında yanınıza taşıyabileceğiniz bu küçük cihazlar her ne kadar küçük olsalar da ses seviyeleri ile görünenden çok daha iyisini yapabilme potansiyeline sahipler. Eğer daha önce bir Bluetooth hoparlör kullandıysanız bunun ne demek olduğunu oldukça iyi biliyorsunuz.

Peki yeni bir hoparlör satın almak istiyorsanız hangi modeli tercih etmelisiniz? Pazardaki onlarca marka ve yüzlerce model arasından size uygun olanın hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Eğer cevabınız hayır ise bu listenin sonunda kendinize uygun bir seçim yapacağınıza eminiz! O halde ilk olarak bütçe planlaması ile başlayalım.

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler Listesinin Bütçe Dostu: JBL Clip 3

Ses ürünleri denildiğinde ilk akla gelen markalardan bir tanesi olan JBL’in Clip 3 modeli en iyi taşınabilir Bluetooth hoparlörler denildiğinde de akla gelecek ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Parti verecek kadar güçlü olmasa da boş alanlarda sırt çantanıza asarak kullanabileceğiniz bu hoparlörle açık alanda çok yüksek olmadan müzik dinleyebilirsiniz. IPX7 sertifikası ile havuz gibi su ile temasın mümkün olduğu alanlarda JBL Clip 3’ü rahatlıkla kullanabilseniz de su ile doğrudan temasını tavsiye etmeyiz. Kendisi küçük işlevi büyük bu arkadaşımızın pil ömrünün ise 10 saate kadar olduğunu hatırlatalım.

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler Listesinin En Şık Olanı: UE Wonderboom

Yine Amerika’nın en çok tercih edilen ses şirketlerinden bir tanesi olan Ultimate Ears markasının rakiplerinden ayrılarak öne çıkan Wonderboom modeli listemizde yer almayı başarıyor. Türkiye’de 5 farklı renk seçeneği ile satışa sunulan kablosuz hoparlör, birbirinden farklı özellikleri sayesinde kullanışlılığı ön plana çıkıyor. Sevimli tasarımı her ne kadar göze hoş gelse de Wonderboom modelinin fiyatı cep yakıyor. Bu modelin de yine şarj süresi 13 saate kadar çıkabiliyor.

Bose SoundLink Micro

En iyi taşınabilir Bluetooth hoparlörler listemizdeki en pahalı ürünlerden bir tanesi olan Bose SoundLink Micro, 1300 TL’ye yaklaşan fiyatı ile profesyonellere hitap ediyor. Plastik tasarımı her ne kadar eski görünse de ses performansı boyutundan beklenmeyecek bir gösteri sergiliyor. Bu durum SoundLink Micro modelinin yalnızca 6 saate kadar kullanım ömrü sunmasına neden olsa da kısa yürüyüşler için bu modeli tercih edenler olabiliyor.

JBL Flip 5

Bugünün en başarılı modellerinden bir tanesi olan JBL Flip 5 harika tasarımı, mükemmel tasarımı ve kısmen pahalı fiyatı ile öne çıkıyor. Silindir yapısındaki tasarımı yatay ve dikey kullanıma imkân tanırken şarj girişinin yeni nesil Type-C portu üzerinden sağlanıyor olması sizi ekstra bir kablo taşıma zahmetinden de kurtarıyor. 1000 TL’nin üzerindeki fiyat etiketi bu modeli orta seviye ürünler arasına konumlandırırken 12 saate kadar pil ömrü sunan Flip 5’i 3 farklı renk seçeneği ile almanız mümkün.

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler Listesinin Markası: Beats Pill+

Apple’ın sahip olduğu Beats markasının bir modeli olan Pill+, uzun süredir markanın kablosuz hoparlörler modelleri arasındaki yerini koruyor. Net ve bir o kadar yüksek ses seviyesine sahip modelin siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Fiyatı itibariyle bir Apple ürününden beklenmeyecek derecede uygun olan modelin fiyatı rakipleri ile mücadele etmeyi başarırken kullanıcılar bir Beats ürününe sahip olmak için yüksek meblağlar ödemek durumunda da kalmıyor. Beats Pill+ modelinin fiyatı Apple’ın kendi sitesinde 1799 TL’yken çeşitli alışveriş sitelerinde bu ürüne 1000 TL’nin atlında bir fiyat ile sahip olmak mümkün oluyor.

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler Listesinin Pahalısı: JBL Boombox 2

Listemizin en büyük ve en pahalı üyesi olan JBL Boombox 2, adeta yüksek sesle parti vermek isteyenler için özel olarak tasarlanmış. Büyük boyutu, yüksek ve etkileyici ses seviyesi ve farklı tasarımları sayesinde bu Bluetooth hoparlör modeli ile parti vermek hiç de zor değil. Üstelik 10.000 mAh kapasiteye sahip devasa bataryası ile 24 saate kadar kullanım imkânı ve diğer bir taraftan taşınabilir şarj cihazına dönüşmesi sayesinde JBL Boombox 2 en iyi tercihlerden bir tanesi. Elbette 4000 TL’nin üzerindeki bir kablosuz hoparlörü satın almak isterseniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir