Kapat
Android için Microsoft Launcher Güncellendi: İşte Yenilikler!
Haberler 0

Android için Microsoft Launcher Güncellendi: İşte Yenilikler!

Android telefonların arayüzlerini değiştirmek için en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olan Microsoft Launcher güncellendi. Yeni özellikleri ve çeşitli iyileştirmeleri barındıran yeni sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkan uygulamanın indirme sayısı ise 10 milyonu aştı. 1 milyon kullanıcı tarafından yapılan oylamada 4,6 puan alarak son derece yüksek bir skora imza atan uygulama Windows bilgisayarlar ile Android telefonların daha iyi çalışabilmesine hizmet ediyor.

Android işletim sistemi açık kaynak kodlu olması ve binlerce farklı modele ev sahipliği yapması nedeniyle Google tarafından geliştirilse de üreticiler tarafından yapılacak çeşitli eklemelere de ihtiyaç duyuyor. Bazı markalar önemsemedikleri modellerine güncelleme sunmazken kullanıcı nezdinde bu durum can sıkıcı hale gelebiliyor, bu kaderi yaşayan cihazların büyük çoğunluğu ise uygun fiyatlı seçenekler oluyor. Bu duruma son vermek isteyen kullanıcılar ise telefonlarının görüntüsünü bir nebze olsun farklılaştırabilmek için Microsoft Launcher ve benzeri uygulamalara yöneliyor.

Uygulama marketinde yer alan pek çok arayüz uygulaması bulunsa da bunların büyük çoğunluğu sistemi aşırı yavaşlatan ve faydadan daha çok zarar veren uygulamalar oluyor. Microsoft Launcher gibi bazıları ise arayüzünüzü değiştirmede küçük dokunuşlar yaparken işlevselliği arttırmayı da ihmal etmiyor. Hal böyle olunca eğer bu tür bir uygulama arıyorsanız bakmanız gereken seçeneklerden bir tanesi de mutlaka Microsoft Launcher oluyor.

Microsoft Launcher Güncellendi: İşte 6.0 Sürümü ile Gelen Yenilikler

Windows işletim sistemi ile tüm dünyada adını uzun yıllardır duyurmayı başaran ve bugün masaüstü bilgisayarlarda en çok tercih edilen işletim sistemine sahip olan Microsoft, akıllı telefon pazarında elde edemediği başarıyı bir nebze olsun unutmak için şansını uygulama tarafında deniyor. Mobil dünyadaki Android ve iOS işletim sistemi ile mücadele etmeyi başaramayan markanın Android cihazlar için sunmuş olduğu başlatıcı uygulaması ise son derece iyi çalışıyor. Play Store üzeridne 10 milyondan fazla indirmeye sahip olan Microsoft Launcher, çıktığı günden bu yana güncelleme almayı da unutmuyor.

Microsoft Launcher güncellendi haberi ile birlikte sunulan yeniliklerden ilki kilit ekranında sürekli olarak değişen duvar kağıtları oluyor. Bu özellik Windows işletim sisteminde uzun süredir varken artık Android kullanıcılarına da sunulması olumlu bir gelişme gibi görünüyor. Yeni sunulan güncelleme ile birlikte kullanıcıların ana sayfada yer alan ikonları değiştirmesine de olanak sağlanırken kişiselleştirilmiş haber akışı da güncellemede sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Elbette Microsoft Launcher 6.0 ile birlikte pil optimizasyonu, işlevsellik ve performans iyileştirmeleri de unutulmuyor.

Android kullanıcılarının tercih edebileceği en iyi başlatıcı uygulamalarından bir tanesi olan Microsoft Launcher, uygulama marketinde kullanıcıları bekliyor. 10 milyondan fazla kullanıcının indirmiş olduğu uygulamanın 4,6 puanlık geri bildirimi dikkat çekmeyi başarıyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir