Kapat
Uygun Fiyatlı OnePlus Nord 5G Tasarımı Ortaya Çıktı!
Haberler 0

Uygun Fiyatlı OnePlus Nord 5G Tasarımı Ortaya Çıktı!

Çinin en popüler akıllı telefon üreticilerinden OnePlus, geçtiğimiz ay yıllardır süregelen pahalı fiyat politikasını bir kenara bırakarak eski günlere döneceklerini ve uygun fiyatlı amiral gemisi katili bir model üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Bugüne kadar sürekli olarak amiral gemisi modellerle kullanıcıların karşısına çıkan Çinli üreticinin daha uygun fiyatlı ve orta seviye bir ürün tanıtacak olması ise heyecanlandırdı. OnePlus CEO’su tarafından yapılan açıklamanın üzerinden henüz birkaç ay geçmişken OnePlus Nord modeline ait görüntüler basına sızdırıldı.

Amiral gemisi modelleri ile fiyat politikası noktasında her ne kadar yüksek bir fiyat tutumu sergileseler de başarılı modeller ortaya koymayı başaran OnePlus, 5 yıl aradan sonra yeniden bir uygun fiyatlı akıllı telefon modeli ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Markanın üzerinde çalıştığı OnePlus Nord modeline ait görüntüler Evan Blass tarafından paylaşılırken teknik özellikler ise hala gizemini korumaya devam ediyor. Ancak ortaya konulan görüntüler Nord’a ait birkaç ufak ipucunu da beraberinde getiriyor.

Uygun Fiyatlı OnePlus Nord 5G Tasarımı ve Bilinen Özellikleri

Geçtiğimiz aylarda OnePlus CEO’su tarafından açıklanan yeni akıllı telefon modelinin her ne kadar uygun fiyatlı olsa da özellik bakımından rakiplerinin gerisinde kalmayacağını ve bu dengenin iyi korunacağı söylenmişti. Beklenen modelin tasarımının ve bazı teknik özelliklerinin ortaya çıkması ile birlikte bu söylemin gerçekliği de kanıtlanmış oldu. 5 yıl sonra uygun fiyatlı bir amiral gemisi katili üretmek için kolları sıvayan OnePlus, 5G destekli Nord modeli ile daha şimdiden ilgiyi üzerine toplamayı başardı. Ortaya çıkan tasarım günümüz tasarım çizgilerinden uzaklaşmamışken Nord’un toplamda 6 kameraya sahip olması da gözlerden kaçmadı.

Markanın amiral gemisi sınıfındaki en yeni ve güçlü modeli OnePlus 8 ile oldukça benzeyen tasarımı ve kamera konumlandırması ise şaşırttı. Kamera kurulumu her ne kadar benzer olsa da iki cihazın arasındaki sınıf ve fiyat farkı elbette kamera performansına etki edecekken, arka tarafta kullanılacak olan materyalin ise plastik olması bekleniyor. Marka OnePlus 8 modelinde cam kullanırken maliyetleri düşürmek adına böyle bir yola başvuracağı tahmin ediliyor. Cihazın fiyatına dair herhangi bir bilgi bulunmazken yakın zamanda devam edecek sızıntılar ile birlikte bazı teknik özelliklerin netleşmesi de muhtemel görünüyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir