Kapat
Xiaomi Mi Cloud Nedir? Mi Bulut Servisine Dair Her Şey
Genel 0

Xiaomi Mi Cloud Nedir? Mi Bulut Servisine Dair Her Şey

Çinin ve dünyanın önemli akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi konumunda olan Xiaomi, Google Drive ve Apple iCloud benzeri bir bulut hizmeti sunuyor. Yalnızca Xiaomi kullanıcılarının yararlanabildiği bu bulut servisi sayesinde verilerinizi depolamak ve olası durumlarda kaybetmemek mümkün hale geliyor. Yeni bir Xiaomi akıllı telefon satın alan kişilerin aklında ise Xiaomi Mi Cloud nedir sorusu beliriyor.

Bir an olsun yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız artık her an internete bağlı ve pek çok servis ile sürekli olarak iletişim halinde. Gelişen teknoloji ve artan kamera çözünürlükleri ile birlikte dosyaların ve verilerin boyutları da hayli artmış durumda. Hal böyle olunca kimi zaman 64 GB akıllı telefonlar yeterli gelmemekte, çeşitli bulut hizmetleri ile üçüncü parti bir veri depolama servisine ihtiyaç duyulmakta. Xiaomi kullanıcılarının bu iş için kullanabileceği servislerden bir tanesi ise Mi Cloud.

Xiaomi Mi Cloud Nedir?

Dünyanın en büyük Çinli akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Xiaomi, kullanıcıların verilerini güvenli bir şekilde depolayabilmeleri için Mi Cloud hizmeti ile 12 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. 2012 yılından bu yana hizmette olan uygulamanın veri senkronizasyonu, cihaz bulma, yedekleme, hesap yönetimi ve alan genişletme gibi pek çok özelliği bulunuyor. Xiaomi’nin bir hizmeti olan Mi Cloud aynı zamanda Google Drive, Yandex Disk ve Apple iCloud gibi uygulamalara da rakip olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi marka akıllı telefon sahiplerinin kullanabileceği Mi Cloud, pek çok özelliğe sahip olması ile birlikte ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklerin önemli bir kısmını da beraberinde getiriyor. Bu sayede daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyduğunuzda, telefonunuzu kaybettiğinizde ya da verileriniz zarar gördüğünde Mi Cloud yardımınıza koşuyor. Xiaomi tarafından ücretsiz olarak sunulan 12 GB depolama alanının yeterli olmadığı durumlarda ise ücretli olarak ekstra depolama alanı satın alınabiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir