Kapat
OnePlus U ve Y Serisi Televizyonlar Hindistan'da Satışa Sunuldu
Haberler 0

OnePlus U ve Y Serisi Televizyonlar Hindistan’da Satışa Sunuldu

Çinin en büyük akıllı telefon üreticilerinden OnePlus, akıllı telefonlardan sonra şimdi de OnePlus U ve Y Serisi Televizyonlar ile kullanıcıların karşısına çıktı. Diğer pek çok teknoloji şirketi gibi tek ürün grubu ile sınırlı kalmak istemeyen markanın akıllı telefonlardan sonraki ilk durağı televizyonlar oldu. OnePlus’ın geçmişte akıllı telefon üretimindeki başarısı tartışılmazken akıllı telefon aksesuarlarına yöneldiği de açıkça görülebiliyordu. Yeni televizyonların Hindistan’da satışa sunulması ile birlikte boyutları, teknik özellikleri ve fiyatı gibi pek çok ayrıntı da netleşmiş oldu.

Akıllı telefon dünyasında önemli başarılara imza atan OnePlus’ın ortaya çıkardığı ilk televizyonlar ise bunlar değildi. Marka geçtiğimiz yıl iki farklı televizyon modeli ile sektöre göz kırpmış ancak uygun fiyatlı olarak lanse ettiği modellerde bile belirlediği yüksek fiyat etiketi nedeniyle tartışmaların hedefi olmuştu. OnePlus’ı bugünlere getiren amiral gemisi katili takısını uygun fiyat avantajı ile birlikte akıllı televizyon sektöründe de devam ettirmesi markanın ilerleyen süreçte önemli televizyon üreticileri arasına girmesini sağlayacağı su götürmez bir gerçek.

OnePlus U ve Y Serisi Televizyonlar Daha Uygun Fiyat Avantajıyla Hindistan’da!

Geçtiğimiz yıl iki farklı QLED ekran teknolojisine sahip televizyonu tanıtan OnePlus, bu kez gelen eleştirileri dinlemiş olacak ki daha uygun fiyatlı OnePlus U ve Y Serisi Televizyonlar ile kullanıcıların karşısına çıktı. Hindistan’da satışa sunulan yeni televizyonlar her ne kadar o ülkeye özel olarak lanse edilse de ufak değişiklikler ile benzer modelleri çeşitli pazarlarda görmek de mümkün.

OnePlus tarafından tanıtılan yeni U ve Y serisi akıllı televizyonların ekran boyutları ise birbirinden farklı. OnePlus U, 55 inç büyüklüğünde devasa bir ekrana sahipken bu büyüklükte bir ekranın sahip olması gereken 4K çözünürlüğü de sunmayı unutmuyor. Daha küçük bir model olan OnePlus Y ise 43 inç büyüklüğünde bir ekrana sahipken yalnızca Full HD kalitesinde yayınlar yapabiliyor. 32 inç ekran büyüklüğüne sahip üçüncü model ise HD-Ready görüntü sunabiliyor. Her üç model de OnePlus’ın bu yıl için televizyon sektöründeki önemli güçleriyken tüm modeller Android TV Pie işletim sistemi üzerine inşa edilen OxygenPlay arayüzü ile geliyor.

Günümüz şartlarında akıllı televizyonlar bir gereksinim haline gelirken OnePlus U modelinde metal ve karbonfiber detaylar, ince tasarım hatları gibi özellikler kalite algısını yükselten unsurlar arasında yer alıyor. Tasarım olarak son derece başarılı olan OnePlus akıllı televizyonların Android ve iOS cihazlar ile kontrol edilebilmesi ve 5 farklı cihaza kadar Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı desteği sunması da mümkün.

  • OnePlus U 670 dolar (yaklaşık 4600 TL)
  • OnePlus Y 310 dolar (yaklaşık 2200 TL)
  • 32 inç Model 175 dolar (1200 TL)

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir