Kapat
Yeni iPhone SE DxOMark Puanı ile Herkesi Şaşırttı!
Genel 0

Yeni iPhone SE DxOMark Puanı ile Herkesi Şaşırttı!

Akıllı telefonların kamera performanslarını inceleyen DxOMark, iPhone SE ile olan testlerini tamamladı ve sonuçları açıkladı. Kardeşi iPhone XR ile aynı kamera özelliklerine sahip iPhone SE DxOMark puanı ile şaşırtmayı başardı! iPhone 8 kasasında en yeni teknik özellikler ile gelen ve “Porsche motorlu Vosvos” olarak da isimlendirilen yeni iPhone bir kez daha kendisini kanıtladı. İşte iPhone SE’nin beklenmeyen kamera performansı!

Apple, kullanıcıların uzun yıllardır beklediği küçük boyutlu ve uygun fiyatlı iPhone modelini bu yıl duyurdu. Daha önceden Apple kullanıcılarının aşına olduğu iPhone SE ismiyle duyurulan modelin isimlendirilmesinde herhangi bir değişikliğe gidilmezken bu durum bazı kafa karışıklıklarına neden oldu. Ancak tüm bunların ötesinde markanın akıllı telefon pazarındaki en uygun fiyatlı modeli olan iPhone SE, tasarım ve kasa noktasında çok eskide kalsa da teknik özellikleri ile kullanıcıları yarı yolda bırakmadı. Apple’ın en yeni işlemcisini ve teknik özelliklerini taşıyan iPhone SE modelinde eski kasa yeni özellikler ile buluştu ve ortaya “Porsche motorlu Vosvos” çıktı.

Yeni iPhone SE DxOMark Puanı Herkesi Şaşırttı

Uygun fiyatı ve en yeni teknik özellikleri ile ilgi çeken iPhone SE, DxOMark testlerinde elde ettiği puan ile herkesi şaşırtmayı başardı. Kendisi her ne kadar küçük olsa da teknik özellikleri boyutundan çok daha iyi olduğunu gözler önüne serdi. F/1,8 diyafram genişliğine ve 12MP çözünürlüğündeki tek kameradan oluşan paket dışarıdan her ne kadar yetersiz görünse de işler öyle olmadı. Optik imaj sabitleme özelliğine ve 5X’e kadar optik yakınlaştırmaya sahip arka kameranın video özellikleri de oldukça başarılı. Kamerası ile kendinden söz ettirmeyi başaran iPhone SE’nin ön kamerası ise F/2.2 diyafram genişliğine ve 7MP çözünürlüğe sahip.

Yeni iPhone SE DxOMark puanı ise genel 101, ön kamera ise 84 olarak kayıtlara geçmiş. Tek kamera kurulumu ile gelen cihazın test sonucu ise oldukça etkileyici.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir