Kapat
Uygun Fiyatlı Sayılabilecek Poco M2 Pro Tanıtıldı
Haberler 0

Uygun Fiyatlı Sayılabilecek Poco M2 Pro Tanıtıldı

Bir dönem Xiaomi adı altında telefon modelleri ile öne çıkan Poco, ayrı bir marka haline geldikten sonra da uygun fiyatlı amiral gemisi modellere üretmeye devam etti. Hindistan’da düzenlenen bir tanıtım etkinliği ile birlikte Poco M2 Pro tanıtıldı. Özelliklerine kıyasla uygun fiyatlı sayılabilecek modelin 14 Temmuz itibariyle Hindistan’da satışa sunulacağı açıklandı.

Bugüne kadar bünyesinde sürekli olarak uygun fiyatlı amiral gemisi modellerin yer aldığı Poco, yeni bir akıllı telefon modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Xiaomi’nin kardeş markası olarak nitelendirebileceğimiz Poco, yeni akıllı telefon modelinde M2 Pro ismini tercih ederken modelin Hindistan’da gerçekleştirilen tanıtım etkinliği ise dikkat çekti. Teknik özelliklerine kıyasla uygun fiyatlı sayılabilecek bir fiyat etiketiyle gelen telefonun detaylarına yakından bakalım.

Poco M2 Pro Tanıtıldı: İşte Teknik Özellikleri!

Poco M2 Pro modelinin incelemesine teknik özelliklerinden başlamak gerekirse akıllı telefonların öne çıkan özelliklerinden ekran tarafında 6,67 inç büyüklüğünde ve 1080P Full HD çözünürlüğünde LCD panele sahip bir ekran bizleri karşılıyor. Ekranın hemen yukarısında yer alan çentik şeklindeki ön kamera 16MP çözünürlüğünde fotoğraf çekebilirken 1080P çözünürlüğünde video kayıtları da yapabiliyor. Ön kameranın EIS yani elektronik görüntü sabitleme özelliğine sahip olması video kayıtlarının daha başarılı olmasında büyük rol oynuyor.

M2 Pro’nun arka tarafında geçtiğimizde ise dörtlü bir kamera kurulumu bizleri karşılarken bu kameraların çözünürlükleri sırasıyla 48MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 5MP yakın çekim kamera ve 2MP derinlik sensörü oluyor. Kâğıt üzerinde yeterli bir kameraya sahip olduğu düşünülen akıllı telefonun kamera noktasında hangi markanın sensörlerini kullandığı ise bilinmiyor. Kamera kurulumunun hemen altında yer alan LED flaş, karanlık ortamlardaki gece çekimlerinde size yardımcı olmayı hedefliyor.

Bir akıllı telefonun en önemli detaylarından olan performans noktasına baktığımızda ise Qualcomm’un orta seviye akıllı telefonlar için geliştirmiş olduğu Snapdragon 720G işlemcisini görmek mümkün oluyor. 4GB/64GB, 6GB/64GB ve 6GB/128GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip modelin microSD kart desteği de bulunuyor. Batarya tarafında 5000 mAh gibi devasa bir kapasiteye sahip M2 Pro’nun 33 watt hızlı şarj desteği de unutulmuyor. Güçlü hızlı şarj özelliği sayesinde devasa bataryaya sahip bu modeli yalnızca yarım saat şarj ile yüzde 50 seviyesinde şarj etmek mümkün oluyor.

14 Temmuz itibariyle Hindistan pazarında yerini alacak olan Poco M2 Pro’nun siyah, yeşil ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

  • 4GB/64GB Seçeneği 185 dolar ve yaklaşık 1270 TL + Vergiler
  • 6GB/64GB Seçeneği 200 dolar ve yaklaşık 1370 TL + Vergiler
  • 6GB/128GB Seçeneği 225 dolar ve yaklaşık 1550 TL + Vergiler

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir