Kapat
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic Tanıtıldı!
Haberler 0

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic Tanıtıldı!

Bir dönem amiral gemisi katili uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Xiaomi, kendisini bugüne getiren fiyatlandırma politikasıyla şimdi de Mi True Wireless Earphones 2 Basic modelini tanıttı. Yalnızca akıllı telefon pazarıyla sınırlı kalmayarak giyilebilir teknolojiler ve kablosuz ürünlere de yoğunlaşan markanın yeni tam kablosuz kulaklığı fiyatı ve özellikleri ile büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor.

Akıllı telefon pazarında adını tüm dünyaya duyurmayı başaran ve bu başarısını yalnızca tek ürün grubunda değil diğer teknolojik ürünler üzerinde de sürdürmeyi hedefleyen Çinli şirketin en çok önem verdiği ürünlerden bir tanesi de kablosuz kulaklıklar oluyor. Apple’ın Airpods kulaklıkları ile yeni bir soluk getirdiği kablosuz kulaklık dünyası bugün hala güncelliğini koruyor. Azımsanmayacak seviyedeki satışların ve ciddi pazar payının farkına varan üreticiler ise şimdiden yerlerini alıyor.

Diğer şirketler gibi uzun süredir bu piyasanın içerisinde olan şirketlerden bir tanesi de Xiaomi oluyor. Yakın dönemde yine uygun fiyatlı Redmi Airdots modeli ile en çok satan kablosuz kulaklıklardan bir tanesini piyasaya süren Xiaomi, şimdi de daha pahalı ancak bir o kadar da gelişmiş yeni uygun fiyatlı kablosuz kulaklığını kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Tüketicilerin istekleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan ürünler üreten şirketin ilerleyen süreçte hangi ürünlerle kullanıcıların karşısına çıkacağı ise merak ediliyor.

İşte Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Diğer pek çok üründe olduğu gibi bu üründe de yanlış bir isimlendirmeye imza atan Xiaomi’nin oldukça uzun ve karmaşık bir isimlendirme tercih etmesi kullanıcılarda kafa karışıklığına neden olsa da ortaya çıkan ürünler bu durumun üzerine örtmeye yetiyor. Mi Airdots 2 SE ve Mi True Wireless Earphones 2 ürünleri ile aynı tasarım çizgilerine sahip Mi True Wireless Earphones 2 Basic modelinin en çok benzediği ürünlerden bir tanesi de Apple’ın Airpods modeli oluyor. Bu modelde farklı bir kutu tasarımına imza atan Xiaomi, kulaklıkların kendisinde ise herhangi bir değişiklik yapmıyor.

Tasarım anlamında alışılagelmiş çizgilere sahip Mi True Wireless Earphones 2 Basic’in kulaklık başına 4,7 gram, kutu ile birlikte ise 50 gramdan oluşan ağırlığı günlük kullanımda herhangi bir sorun teşkil etmeyecek gibi görünüyor. 14.2 mm büyüklüğündeki sürücüler ile kullanıcıya en iyi ses deneyimini sunmayı hedefleyen kulaklıkların her kulaklıkta bulunması gereken dokunmatik kontrol yüzeyi ve takıp çıkarmaya bağlı otomatik oynatma özellikleri bu modelde de yer alıyor.

Xiaomi tarafından açıklanan bilgiler ışığında Bluetooth 5.0 teknolojisi ile bağlanan kulaklıkların kutudan çıktığında otomatik eşleşme özelliği yerini korurken Android ve iOS cihazlarla uyumlu olarak çalıştığına da dikkat çekiliyor. 5 saate kadar kesintisiz müzik dinleyebileceğiniz Mi True Wireless Earphones 2 Basic modelini kutu ile birlikte kullandığınızda kullanım süresi 20 saate kadar çıkabiliyor. Ürünün farklı ülkelerde hangi tarihte satışa sunulacağı henüz açıklanmazken fiyatının ilk olarak 29,99 Euro, daha sonra ise 39,99 Euro olacağı ifade ediliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir