Kapat
Ücretli ve Ücretsiz En İyi 10 Video Düzenleme Programı
Windows 0

Ücretli ve Ücretsiz En İyi 10 Video Düzenleme Programı

Uzun yıllar önce YouTube ve İzlesene gibi platformların hayatımıza girmesi ile yaygınlaşan video prodüksiyon işleri son yıllarda bu mecraların daha popüler hale gelmesi ile de hız kazandı. Günümüzün en popüler video izleme platformu olan YouTube’da izleyici konumunda olan tüketiciler, sürekli olarak yeni içeriklerle vakit geçirirken bu durum çok sayıda içerik üreticisinin de ortaya çıkmasını sağladı. En ilgi çekici içeriği hazırlayanın popüler olduğu bu mecralarda daha iyi içerikler için ihtiyaç duyulanların başında video prodüksiyon uzmanları, bu kişilerin daha iyi içerikler hazırlayabilmesi içinse kurgu programları gerekiyordu. Biz de ücretli ve ücretsiz bu işe giriş yapmak ve uzmanlaşmak isteyenlerin ihtiyaç duyabileceği en iyi 10 video düzenleme programı listemizi hazırladık.

Video düzenleme programlarının yaygınlaşması ve neredeyse son kullanıcıya kadar ulaşması teknolojinin beraberinde getirdiği değişimlerin de bir tanesi oldu. Artık orta seviye her bilgisayarda rahatlıkla kullanılabilen bu programlar ile filmlerde gördüğümüz efektleri bilgisayarımıza taşımamız da mümkün hale geldi. Hal böyle olunca hayal dünyasını projeye dökmek isteyenlerin sayısı artınca programların yaygınlaşması da önüne geçilemez bir hal alarak bugünkü yerini aldı. Ancak ülkemizdeki güncel döviz kurları nedeniyle bazı önde gelen şirketlerin yazılımlarını satın almak en azından yeni başlayan kişiler için büyük bir yük oluşturacağından listemizde ücretsiz alternatiflere de yer verdik. Eğer video prodüksiyon işine yeni giriş yapıyorsanız yüksek lisans ücretleri ödemeden önce ücretsiz alternatiflere göz atmanızı tavsiye ederiz.

En İyi 10 Video Düzenleme Programı

Adobe Premiere Pro CC (Aylık 112 TL)

Vegas Pro 17 (Tek Sefere Mahsus 3430 TL)

Final Cut Pro (Tek Sefere Mahsus 2000 TL)

Corel VideoStudio Ultimate (Tek Sefere Mahsus 800 TL)

PowerDirector Ultra (Tek Sefere Mahsus 565 TL)

EaseUS Video Editor (Tek Sefere Mahsus 560 TL)

VSDC Free Video Editor (Ücretsiz)

Blender (Ücretsiz)

HitFilm Express (Ücretsiz)

Openshot (Ücretsiz)

Ücretli ve ücretsiz alternatiflerin de yer aldığı video prodüksiyon işlerinde en kullanılası programlar listemizde burada son buldu. Eğer siz de bu sektörde yeniyseniz 3400 TL’yi aşan lisans ücretlerini ödemeden önce ücretsiz alternatiflere bakmanızı ve doğru karar vermenizi tavsiye ederiz. Eğer hala lisans ücretini ödemekte kararlıysanız video prodüksiyon dünyasına hoş geldiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir