Kapat
iPhone 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı: İşte O Tarih!
Haberler 0

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı: İşte O Tarih!

Tüketicilerin en çok harcama yaptığı sektörlerden bir tanesi olan akıllı telefon pazarında 13 yıldır en çok satılan akıllı telefon modellerine sahip Apple, yeni iPhone modeli üzerine çalışmaya devam ediyor. Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan iPhone 12 tanıtım tarihi ise ortaya çıkan yeni bilgiler ile cevap bulacak gibi görünüyor. İşte resmi olmayan bilgilere göre iPhone 12 tanıtım tarihi!

İçerisinde bulunduğumuz 2020 yılı tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte gelirken bir süredir devam eden pandemi sürecinin gelinen noktasında insanlar yavaş yavaş yeni normale alışmaya çalışıyor. Bu süreçte büyük bir ilgi gören alışveriş sitelerinin en dikkat çekici ürün gruplarından bir tanesi ise teknolojik ürünler oluyor. Kendilerini eve kapatan insanlar bu süreçte sıkılmamak için bilgisayar başta olmak üzere pek çok teknolojik ürün siparişinde bulunurken bunlardan bir tanesi de tahmin edebileceğiniz üzere akıllı telefonlar oluyor.

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden Apple, yeni akıllı telefon modeli üzerindeki çalışmalarına devam ederken kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesi ise iPhone 12 ne zaman çıkacak oluyor. Her yıl yakın tarihte tanıtılan iPhone modelinin bu yıl içerisinde bulunduğumuz durum nedeniyle daha geç tanıtılacağına dair ortaya çıkan haberler ise bu merakı arttıran etkenlerin başında geliyor. Twitter’da ortaya çıkan ve resmi olmayan bir bilgi ise iPhone 12’nin tanıtım tarihini gözler önüne sermekle kalmıyor etkinliğin çevrimiçi olarak yapılacağına dair ipuçları da veriyor.

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı: İşte O Tarih!

iHacktu Pro isimli Twitter hesabı bugün yaptığı bir paylaşımda yeni iPhone modelinin 8 Eylül’de gerçekleştirilecek bir çevrimiçi etkinlikle duyurulacağını iddia ediyor. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan bu etkinliğin içeriğinde ise iPhone 12 ailesi, yeni Apple Watch, AirPower ve iPad modellerinin yer alacağı belirtiliyor. iHacktu Pro’nun iddiaları ışığında daha önce çeşitli nedenlerle geliştirilmesi iptal edilen ve yeniden ortaya çıkarak etkinlikte tanıtılması beklenen AirPower ürünün bu yıla damga vurması bekleniyor.

Aynı Twitter hesabının bir diğer iddiası ise yeni Apple’ın kendi işlemcilerine sahip yeni MacBook modellerinin 27 Ekim’de tanıtılacağı olurken bu etkinliğin internet üzerinden mi yoksa eskiden olduğu gibi fiziksel olarak mı yapılacağı bilinmiyor. Mevcut durumda fiziksel olarak bu etkinliği yapmak oldukça riskliyken etkinlik tarihine yaklaşıldığındaki istatistiklere göre etkinliğin seyrinin değişebileceği öngörülüyor. Etkinlikte tanıtılması beklenen bir diğer ürün ise bir süre önce ortaya çıkan ve pek ilgi görmeyen akıllı gözlüklerin bir yenisi olan Apple Glass oluyor. Apple’ın akıllı gözlüğüne ilişkin pek bir bilgi bulunmasa da gözlüğün 499 dolar yani 3417 TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Yakın bir zaman sonra hayatımıza girecek olan 5G teknolojisini destekleyen ilk iPhone modelleri olma unvanına sahip olacak iPhone 12 ailesinin tanıtım etkinliğine dair heyecan her geçen gün artarken etkinlikte tanıtılacak olan ürünlere ilişkin merak da açıkça görülebiliyor. İddia edilen bilgilerin doğru olması halinde 8 Eylül’de göreceğimiz iPhone modellerinin kullanıcıları ne kadar tatmin edeceğini ise zaman gösterecek gibi görünüyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir