Kapat
Windows.old Klasörü Nasıl Silinir? (Windows 10)
Windows 0

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir? (Windows 10)

Yeni güncellemelerin yapılmasının ardından ortaya çıkan ve bilgisayarınızda yer işgal eden Windows.old klasörü nasıl silinir adım adım anlatıyoruz. Dosya gezgininde dolaşan kullanıcıların fark ettiği ve özellikle dar depolama alanına sahip bilgisayarlarda önemli derecede yer işgal eden Windows.old klasörü zaman zaman can sıkıcı hale gelebiliyor. Bu klasörü silmek isteyen kullanıcılar ise Windows.old nasıl silinir rehberine başvuruyor.

Windows güncellemelerinin bir hata ile karşılaşması durumunda güvenli bir şekilde önceki sürüme dönmeyi sağlayan bu klasör aslında güvenlik amacıyla bilgisayarınızda bulunuyor. Güncellemenin ardından bilgisayarınızın doğru çalıştığı durumlarda ise bu klasör tam anlamıyla gereksiz yere depolama alanınızı kullanıyor. Bu klasörü silme işlemi ise birkaç kolay adımdan oluşuyor.

Windows.old Klasörü Nasıl Silinir?

1. Adım: Ayarlar uygulamasına gidin.

2. Adım: Ayarlar uygulaması içerisinden Sistem’e tıklayın.

3. Adım: Sol tarafta yer alan menüden Depolama seçeneğine gidin ve karşınıza çıkan Geçici Dosyalara tıklayın.

4. Adım: En aşağıda yer alan Geçici Windows yükleme dosyaları seçeneğini işaretleyin ve Dosyaları Kaldırın butonuna tıklayarak temizleme işlemini başlatın.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra butona tıklamanız ile birlikte en fazla birkaç dakika sürece işlemin sonucunda bu klasörden kurtulmuş olacaksınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir