Kapat
Rekabetçi Fiyatıyla Honor MagicBook 14 SE Tanıtıldı!
Haberler 0

Rekabetçi Fiyatıyla Honor MagicBook 14 SE Tanıtıldı!

Uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu ürünleri ile adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Honor’un yeni dizüstü bilgisayarı Honor MagicBook 14 SE tanıtıldı! Ofis kullanımları ve küçük çaplı oyunlar düşünülerek geliştirilen bilgisayarın teknik özellikleri sınıfı için fazlasıyla yeterliyken fiyatı ise en iddialı olduğu konulardan bir tanesi oldu. İşte Honor’un yeni dizüstü bilgisayarına ilişkin detaylar!

Tüm dünyanın COVID-19 salgın hastalığıyla mücadele ettiği günümüzde daha önce olduğu gibi bu süreçte de en yoğun ilgiyi gören ürün gruplarından bir tanesi dizüstü bilgisayarlar oldu. İnsanların virüsten korunmak için kendilerini evlere kapattığı günlerde can sıkıntılarını gidermek ve internette gezinmek için ilk tercihleri taşınabilir ve kolay kullanılabilir olması nedeniyle dizüstü bilgisayarlardı. Son yıllarda oldukça hareketli olan dizüstü bilgisayar piyasasında tasarımları ile şov yapan markalar bir yana dursun fiyatı ile kullanıcıları etkilemeyi başaran markalardan bir tanesi Honor oldu.

Çinin en önemli akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Huawei’nin alt markası olan Honor, ortaya çıkış amacı olan uygun fiyatlı ürünler geliştirme politikasını çok iyi bir şekilde yerine getirerek hem akıllı telefon dünyasının hem de dizüstü bilgisayarlar gibi pek çok ürün grubunun en önemli markalarından bir tanesi haline geldi. Huawei’nin ABD ile yaşadığı sıkıntılı günlerde ambargoların Honor için uygulanmamış olması ise markaya büyük bir avantaj kazandırdı. Hızlı yükselişinin yeni meyvelerinden bir tanesi de bugünkü konuğumuz olan Honor MagicBook 14 SE oldu.

Honor MagicBook 14 SE Tanıtıldı!

Bugün itibariyle tanıtılan ve özellikleri ile rekabetçi bir ofis bilgisayarı olmaya aday olan Honor MagicBook 14 SE, gücünü yeni diğer pek çok rakibi gibi AMD’nin Ryzen serisinden alırken ekran kartı noktasında ise yine AMD’nin Radeon RX Vega 8 grafik kartı bizleri karşılıyor. AMD Ryzen 5 3500U serisi bir işlemcinin yer aldığı bilgisayarda Zen+ mimarisine sahip yonga seti 12 nm üretim sürecinden geçerek MagicBook serisi dizüstü bilgisayarlarda yerini alıyor.

Dizüstü bilgisayarın diğer teknik özellikleri büyük ölçüde önceki modelle benzerlik gösterirken RAM anlamında ise en yeni teknolojilerden bir tanesi olan DDR4 çift kanallı bellekler tercih ediliyor. 8 GB RAM kapasitesine sahip modelin depolama alanı ise PCIe NVMe teknolojisine sahip 256 GB kapasiteye sahip SSD ile destekleniyor. Önceki modelde bu depolama alanı 512 GB iken yeni modelde yarı yarıya düşürülmüş şekilde karşımıza çıkıyor.

Dizüstü bilgisayarların en önemli detaylarından bir tanesi olan pil tarafında ise 56 Wsa’lik yeterli seviyede büyüklüğe sahip bir batarya bizleri karşılıyor. Honor MagicBook 14 SE modeli ile 9,5 saat boyunca 1080p çözünürlüğünde video içerik tüketebilirken 10 saatlik ofis deneyimi elde etmeniz de mümkün oluyor. Şarj ihtiyacı hissettiğiniz durumlarda ise dizüstü bilgisayar yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde %46 oranında bir batarya doldurma hızı sunmayı başarıyor. Isı dağıtımının özel olarak düşünüldüğü bilgisayarın kasa içerisinde S şeklinde bir tasarım dili kullanılıyor ve %49 oranında arttırılan yüksek yoğunluklu fan kanatları %38 seviyesinde ısı dağıtımına olumlu etki ediyor.

Honor MagicBook 14 SE’nin en etkiliyi olduğu konulardan bir tanesi olan fiyat noktasında ise 3299 Yuan fiyat etiketine sahip olan cihazın fiyatı yaklaşık 3470 TL’ye tekabül ederken dizüstü bilgisayarın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor. Açıklanan fiyat yurtdışı için geçerli olması nedeniyle bilgisayarın ülkemizde satışa sunulduğu durumda eklenecek vergiler ile birlikte fiyatında artış yaşanacağının da bilgisini verelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir