Kapat
Uygun Fiyatlı Oyuncu Bilgisayarı Redmi G Tanıtıldı!
Haberler 0

Uygun Fiyatlı Oyuncu Bilgisayarı Redmi G Tanıtıldı!

Xiaomi’nin başlangıç ve orta seviyedeki uygun fiyatlı ürünlerini geliştirmek için ayırdığı alt markası Redmi’nin uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarı Redmi G Tanıtıldı! Yalnızca akıllı telefon dünyası ile sınırlı kalmayarak dizüstü bilgisayar piyasasına da el atan markanın kullanıcılarla buluşturmuş olduğu model sayısı günden güne artarken bugün bir yenisi daha eklendi. Tasarımı ve sunduğu özellikler ile yoğun ilgiyle karşılanan cihazın kısa süre içerisinde oyuncuların favori bilgisayar modellerinden bir tanesi olması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde 10. Yıl dönümünü kutlayan ve bu kadar kısa süre içerisinde sıfırdan başladığı yolculukta zirveye ulaşmayı başaran Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, adeta şov yapıyor! Aynı gün içerisinde RedmiBook Air 13 ve Redmi G olmak üzere iki farklı dizüstü bilgisayar modeli duyuran markanın artık oyuncu bilgisayarı sektöründe de yeni bir ismin olduğunu duyurduğu açıkça görülebiliyor. Markanın uygun fiyatlı ürünler mottosu bu modelde de kısmen devam ederken cihazın tasarımı ve teknik özellikleri kullanıcıların ilgi ve alakasını da beraberinde getiriyor. İşte tüm detaylarıyla Redmi’nin yeni oyuncu bilgisayarı Redmi G!

Uygun Fiyatlı Oyuncu Bilgisayarı Redmi G Tanıtıldı!

Redmi’nin ilk oyuncu bilgisayarı olma unvanına sahip olma şansı elde eden Redmi G, oyunları daha rahat oynayabilmenizi sağlayan 16,1 inç büyüklüğünde bir ekran ile geliyor. Yan ve üst çerçevelerin tıraşlanarak en ince hali aldığı bilgisayarda %81 ekran-gövde oranı sunulurken, 144 Hz yenileme hızı da yine ekran ile birlikte gelen detaylar arasında yer alıyor.

Oyuncu bilgisayarlarının en önemli detaylarından bir tanesi olan performans noktasında ise Redmi G, Intel’ın 10. Nesil Core i5 ve Core i7 işlemcileri ile sunuluyor. Ekran kartı tarafında cihazda Nvidia’nın GeForce GTX GTX 1650 ve 1650Ti GPU’ları yer alırken oyunları akıcı olarak oynayabilmeniz adına 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanı da yine size eşlik eden detaylar arasında yer alıyor. 512 GB’nin yeterli olmayacağı kişiler için dizüstü bilgisayarda 2 TB’ye kadar ikinci bir SSD kullanmanıza da olanak sağlanıyor.

Kullanıcıların da en çok şikâyet ettiği konulardan bir tanesi olan dizüstü oyuncu bilgisayarlarının soğutması Redmi G modelinde dört hava çıkışına sahip Hurricane Cooling 2.0 adı verilen soğutma sistemi ile sağlanıyor. Isının en iyi şekilde cihazdan atıldığı bu soğutma sistem ile birlikte ısınan dizüstü oyuncu bilgisayarları da tarihe karışıyor. Oyuncular her ne kadar bilgisayarlarını prize bağlı şekilde kullansalar da çevrimiçi olarak 6 saate kadar gezinme ve 4 saate kadar HD video izletebilme süreleri ile dizüstü bilgisayarların çıkış amacı olan taşınabilirlikleri de kaybolmamış oluyor.

Redmi G, günler sonra yani 17 Ağustos’da Çin’de satışa sunulacakken bu dizüstü bilgisayarın ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. İşte Redmi G’nin satış fiyatı!

Intel Core i5-10200H işlemci, Nvidia GeForce GTX 1650 GPU ve 60 Hz ekranlı versiyon 720 dolar (yaklaşık vergiler hariç 5300 TL)

Intel Core i5-10300H işlemci, Nvidia GeForce GTX 1650Ti GPU ve 144 Hz ekranlı versiyon 835 dolar (yaklaşık vergiler hariç 6,150 TL)

Intel Core i7-10750H işlemci, Nvidia GeForce GTX 1650Ti GPU ve 144 Hz ekranlı versiyon 950 dolar (yaklaşık vergiler hariç 7,000 TL)

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir