Kapat
Android Telefonlarda AirPods Pro Pil Seviyesini Kontrol Etme
Uygulama Çözümleri 0

Android Telefonlarda AirPods Pro Pil Seviyesini Kontrol Etme

Apple’ın popüler kablosuz kulaklık modeli AirPods pek bilinmese de yalnızca iOS cihazlar ile değil Android cihazlarla da birlikte çalışabiliyor. MacBook, iPhone, Watch ve son olarak da AirPods derken serinin hepsini tamamlamak sizi harika bir ekosistemin içerisine dahil etse de herkes bu cihazlara erişemiyor. iPhone kullanmak istemeyen ancak AirPods’ların başarısını kabul eden bir kitle de yok değil. Bu yazımızda Android telefonlarda AirPods Pro pil seviyesini kontrol etme nasıl yapılır adım adım açıklıyoruz.

Eğer yeni bir AirPods satın aldıysanız yapmanız gerekenler oldukça kolay, AirPods’unuzun kutusunu açın ve arka tarafta yer alan düğmeye ışık yanıp sönene kadar basılı tutun. Android cihazınızın Bluetooth menüsüne gelin ve kulaklığınızı seçerek eşleştirin. Ancak eğer bir ekosistem kullanıcısı değilseniz işler sizin için bu kadarla da sınırlı değil.

Büyük ihtimalle kulaklığınızı kullanmaya başladıktan sonra pil seviyenizi görüntüleyemediğinizi fark edeceksinizdir. Bu bilgi iOS işletim sisteminde yalnızca birkaç kaydırma hareketi ile görüntülenebilirken Android kullanıcıları için ilk etapta biraz daha uzun sürebiliyor. Ancak her şeyin bir çözümü var elbette.

Android Telefonlarda AirPods Pro Pil Seviyesini Kontrol Etme

Bu işlem için ihtiyacımız olan tek şey yalnızca bir Android uygulaması olan AirBattery. Android kullanıcılarının AirPods’ların şarj seviyesini görüntüleyebilmeleri için geliştirilen uygulama son derece kolay bir kullanıma sahip. Siz AirPods’unuzu açtıktan kısa bir süre sonra ekranda beliren ve şarj seviyenizi size söyleyen AirBattery tamamen olmasa da ücretsiz. Ancak reklamlardan hoşlanmıyor ve ek özelliklere sahip olmak istiyorsanız yalnızca 1 dolar değerindeki ücretli sürümü sizi cezbedebilir. Uygulamanın şarj değerini tam doğru veremediğini ve %10’luk dilimler halinde düşüş yaşadığını belirtmeden geçmeyelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir