Kapat
Microsoft Surface Book 3 Teknik Özellikleri ile Göründü
Haberler 0

Microsoft Surface Book 3 Teknik Özellikleri ile Göründü

Dizüstü bilgisayar pazarında da rol oynayan Microsoft’un en yeni modeli Microsoft Surface Book 3 ufukta göründü. Teknik özellikleri ile gündeme gelen cihazın sunduğu donanım özellikleri ise herkesi fazlasıyla etkilemeyi başardı. Markanın üst segmentte konumlandırdığı Surface Book 3 modeli Macbook Pro ve diğer güçlü modellerine rakip olmak için geliştirildi. Son çıkan bilgiler ışığında cihazın Intel Core i7 işlemciye ve 32 GB RAM kapasitesine sahip olacağı öğrenildi.

Önümüzdeki birkaç haftalık süreçte tanıtılması beklenen yeni dizüstü bilgisayar konsunda Microsoft cephesinden pek bir şey duyamasak da ortaya çıkan yeni sızıntılar Surface Book 3 modelini tekrar gündeme getirdi. Donanım özellikleri ile öne çıkan cihazın sunduğu teknik özellikler ile pazara güçlü bir giriş yapacağı malum. Eğer her şey Microsoft için iyi giderse yeni Surface Book’un dizüstü pazarının yeni lideri olması bile mümkün.

Microsoft Surface Book 3 Teknik Özellikleri

Microsoft Surface Book, işlemci ve bellek donanımları ile dikkat çektiği kadar depolama birimleri ile de şaşırtmaya devam ediyor. En az 1 TB depolama alanı ile beraber gelmesi beklenen cihazda 2 TB depolama seçeneğinin sunulabileceği de düşünülüyor. Bazı kaynaklar ise yeni Surface Book modeli ile 3 ve 4 TB seçeneklerinin de sunulacağını iddia ediyor.

Bu kadar yüksek donanım özelliklerine sahip bir dizüstü bilgisayarın en çok merak edilen bir diğer donanımı ise doğal olarak ekranı oluyor. Masaüstü cihazların aksine değiştirilememesi ile özellikle dizüstü bilgisayarlarda son derece önemli olan ekranlar Surface Book 3’de ise 13 inç ve 15 inç olmak üzere iki farklı şekilde karşımıza çıkıyor.

Cihazın fiyatlandırması ise serinin diğer modellerinden hayli yüksek olacağa benziyor. Bunun sebepleri ise yalnızca gelişen donanım özellikleri ile sınırlı değil. Yükselen dolar kuru ve dünya genelinde büyük panik oluşturan COVID-19 salgınının da buna etki ettiği belirtiliyor. Ancak her ne olursa olsun Microsoft Surface Book 3 oldukça etkileyici bir model olacağa benziyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir