Kapat
LG'nin Yeni Amiral Gemisi Modeli LG Q92 Tanıtıldı!
Haberler 0

LG’nin Yeni Amiral Gemisi Modeli LG Q92 Tanıtıldı!

LG’nin yeni orta seviye akıllı telefon modeli LG Q92 tanıtıldı! Bir dönemin efsane akıllı telefon markalarından bir tanesi olan LG, bugün düzenlediği etkinlik ile birlikte markanın yeni orta seviye akıllı telefon modelini duyurdu. LG Q92 ismiyle ortaya çıkan akıllı telefon gücünü orta seviyenin önemli işlemcilerinden bir tanesi olan Snapdragon 765G’den alırken yeni bağlantı standardı olan 5G teknolojisini de beraberinde getireceği belirtildi. İşte 26 Ağustos’ta kullanıcılarla buluşması beklenen Q92 modeline ilişkin detaylar!

Güney Kore’nin öne çıkan akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ve bir dönem piyasaya duyurduğu akıllı telefon modelleri ile dillerden düşmeyen LG, amiral gemisi sınıfındaki yeni akıllı telefonu LG Q92’yi kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Markanın uzun süredir devam eden kötü gidişe bu cihaz ile birlikte bir dur demesi ya da en azından gidişatın yavaşlatılması bekleniyor. Uzun süredir akıllı telefonları ile zararda olan ve pek ilgi görmeyen LG’nin yeni tanıtmış olduğu Q92 modeli, markanın geleceği için de büyük önem arz ediyor.

LG Q92 Tanıtıldı: İşte Orta Seviyenin Yeni Gözdesi Q92’nin Teknik Özellikleri

Günümüzde akıllı telefonlarda ekran boyutları günden güne artmaya devam ederken ekranlarda yaşanan değişimlerin bir tanesi de çerçevelerin gittikçe incelmesi oluyor. LG Q92, ekran çerçeveleri ile mükemmeli vadetmese de modern bir tasarım sunmayı başarıyor. Nokta formundaki ön kamera ise telefonun tasarım çizgisini belirleyen unsurların başında geliyor. Güncel tasarım çizgilerine sahip olan ekranın teknik özelliklerine bakıldığında ise 6,67 inç büyüklüğündeki FHD+ çözünürlüğe ve LCD teknolojisine sahip bir ekran bizleri karşılıyor.

LG Q92 Tanıtıldı: Donanım Özellikleri

Her akıllı telefonda olduğu gibi orta seviye akıllı telefon modellerinin de en önemli teknik özellikleri arasında gücünü aldıkları işlemcileri yer alıyor. LG Q92 modeli markanın orta seviye sınıfındaki akıllı telefonlar arasında yer alsa da işlemci noktasında orta seviyenin lider işlemcilerinden bir tanesi olan Snapdragon 765G modelini tercih ediyor. İşlemcinin sonunda yer alan G ibaresi Gaming tabirini ifade ederken Q92 modelinde kullanılan işlemci orta seviyenin önemli işlemcilerinden bir tanesi olmasıyla biliniyor. LG’nin bu sınıftaki bir telefonunda orta seviye işlemci kullanmasının nedeni ise kârlılık gibi görünüyor.

Snapdragon 765G ile temelleri atılan modelin 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile desteklendiği görülürken bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapabilmeniz için farklı sürümlere de yer veriliyor. Daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyan kişiler microSD kart desteği ile birlikte depolama alanlarını 2 TB’nin üzerine taşıyabilirken Q92’nin yazılım noktasında ise en yeni Android sürümlerinden bir tanesi olan Android 10 ile birlikte geldiği görülüyor. Yine bir akıllı telefonda en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesi olan batarya konusunda da cihaz 4000 mAh kapasiteye sahip bir batarya sunmayı başarıyor.

LG Q92’nin Kamera Özellikleri

LG’nin yeni orta seviye akıllı telefon modeli kamera noktasında da dikkat çekici bir kurulum ve tasarımla birlikte geliyor. İlk bakışta alışılmışın dışında olan arka kamera tasarımı, belli bir sürenin sonunda yerini heyecana bırakıyor. Dörtlü kamera kurulumuna sahip olan LG Q92’nin, 48 MP çözünürlüğünde ana kamerası, 8 MP ultra geniş açı kamerası, 5 MP derinlik ve 2 MP makro kamerası bulunuyor. Kâğıt üzerinde kamera konusunda oldukça yeterli olan cihazın kamera özellikleri yazılım noktasında da benzersiz özelliklerle destekleniyor. Kameranın yazılım noktasında öne çıkan özelliklerinden bazıları sesli odaklanma, hızlandırılmış çekim, eskiz efektleri ve ASMR oluyor.

Beyaz, mavi ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satın alabileceğiniz LG Q92’nin 26 Ağustos itibariyle Güney Kore’de satışa sunulması bekleniyor. Yeni akıllı telefon modelinin satış fiyatı 419 dolar olarak belirlenmişken bu fiyatın Türkiye’de güncel kur itibariyle 3100 TL + Vergiler şeklinde olacağı düşünülüyor. LG Q92 modelinin Güney Kore dışındaki diğer ülkelerde ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise henüz bilinmiyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir